Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

List intencyjny podpisany

środa, 01 lipiec 2015 17:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojskowa Wyżyna Lotnicza powoli nabiera kształtów. W Warszawie podpisano list intencyjny w sprawie jej utworzenia. Wyżyna ma obejmować także Radom.

O utworzeniu Wojskowej Wyżyny Lotniczej mówił już w maju tego roku podczas wizyty w Radomiu wicepremier Tomasz Siemoniak. - Nazywamy roboczo ten projekt „Wojskową Wyżyną Lotniczą”. Z szacunku do „doliny lotniczej”, która świetnie się rozwinęła w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wydaje nam się, że ta wyżyna Łódź – Radom - Dęblin z ważnymi także jednostkami sił powietrznych ma szczególne podstawy do dynamicznego rozwoju – mówił Tomasz Siemoniak. Projekt zakłada, że głównymi punktami Wojskowej Wyżyny Lotniczej będą trzy miasta: Łódź, Radom i Dęblin. Sam projekt utworzenia nowego regionu przemysłowego w Polsce nabiera coraz realniejszych kształtów. Dowodem jest podpisanie w Warszawie listu intencyjnego w tej sprawie. - Rozpoczynamy realizację ogromnego projektu jakim jest Wojskowa Wyżyna Lotnicza, czyli wykorzystanie przemysłowego i lotniczego charakteru trzech miast. Tak naprawdę, to przygotowujemy się już do przyjęcia firmy Airbus, która chce w Łodzi, Dęblinie i oczywiście także w Radomiu zainwestować i wybudować swoje fabryki – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. U podstaw tworzenia Wyżyny Lotniczej leży współpraca z firmą Airbus. Airbus startuje w przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. W ramach offsetu oferuje bogaty pakiet dodatkowy, m.in. zapowiada budowę nowych zakładów, w tym w Radomiu. - W przypadku całej wyżyny lotniczej mówimy o 1250 miejscach pracy. Jeśli chodzi o Radom, to sam Airbus deklaruje, że w jego fabryce w naszym mieście znajdzie zatrudnienie 250 osób. Trzeba także pamiętać i o tym, że firmy kooperujące z Airbusem stworzą kolejne miejsca pracy i dlatego ten projekt jest dla nas bardzo ważny – dodaje prezydent Witkowski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom i Dęblin zorganizują wspólnie pokazy lotnicze

  Pokazy uświetnią przyszłoroczne obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. O połączeniu sił Radomia i Dęblina mówił w poniedziałek w Radomiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 • Orliki odlecą z Radomia?

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, związane od lat z Radomiem Orliki mogą zostać przeniesione do Dęblina. Taką ewentualność rozważa dowództwo w Dęblinie.

 • E. Kopacz: „PiS cynicznie oszukuje mieszkańców Radomia”

  Ewa Kopacz, była premier odpiera zarzuty radomskich posłów PiS, że nie zadbała o to żeby Radom znalazł się w zapisach offsetu do umowy na zakup Caracali. Zdaniem E. Kopacz PiS oszukuje radomian.

 • PiS tłumaczy powody zerwania rozmów z Airbusem

  Radom nigdy nie był częścią pakietu offsetowego firmy Airbus, więc teraz nic nie straci – przekonują posłowie PiS. Dziś tłumaczyli powody zerwania negocjacji z producentem Caracali.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej