Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Będzie miejski konserwator przyrody

piątek, 24 lipiec 2015 15:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Radom będzie miał swojego ogrodnika. Nowe stanowisko miejskiego konserwatora przyrody powstanie w magistracie. Konkurs na to stanowisko zostanie ogłoszony w ciągu kilku tygodni.

Jak mówi wiceprezydent Radomia Rafał Rajkowski, utworzenie stanowiska miejskiego konserwatora przyrody to odpowiedź na oczekiwania przyrodników. – Ten pomysł jest realizowany zgodnie z oczekiwaniami środowiska przyrodników i różnych stowarzyszeń, które od dłuższego czasu sugerowały, żeby stworzyć takie stanowisko – mówi Rafał Rajkowski, wiceprezydent Radomia.

Miejskiego konserwatora przyrody czeka w Radomiu sporo pracy. Zieleń miejska zajmuje około 1400 hektarów. To 8 % całej powierzchni miasta. Mówimy tylko o zieleni miejskiej, bo osobną kwestią są tereny zielone podlegające spółdzielniom mieszkaniowym. – Potrzebujemy osoby, która będzie koordynowała działania wszystkich służb odpowiedzialnych za tereny zielone w mieście. Potrzebujemy osoby, która będzie miała wizję przestrzeni zielonej i która będzie koordynowała wszystkie działania z tym związane – tłumaczy Rafał Rajkowski.

Jedną z ważniejszych kwestii, którą zajmie się miejski konserwator przyrody jest wycinka drzew. Wobec poprzednich wycinek prowadzonych w Radomiu było wiele niejasności. Wyjaśnia je aktualnie prokuratura. Konkurs na stanowisko miejskiego konserwatora przyrody – jak deklaruje wiceprezydent Rajkowski - zostanie ogłoszony w ciągu kilku tygodni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej