Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Trasa N-S do 2017 r.? Trwają konsultacje

czwartek, 30 lipiec 2015 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwają konsultacje w sprawie budowy trasy N-S. Rozmowy prowadzone są m.in. z przedstawicielami firm prowadzących swoją działalność gospodarczą przy ulicy Czachowskiego.

 

W rozmowach uczestniczą nie tylko właściciele firm, ale także właściciele nieruchomości przy ulicach Czachowskiego i Słowackiego. - Właściciele firm po wybudowaniu trasy N-S nie będą mieli dojazdu od strony dworca kolejowego. Dlatego zaproponowałem nowy dojazd do tej strefy przemysłowo-handlowej od strony trasy N-S – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Rozmowy dotyczą także przejęcia przez miasto kilku kamienic stojących u zbiegu ulic Czachowskiego i Słowackiego. Budowa trasy N-S będzie wiązała się także z koniecznością wyburzenia budynków. - Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Ustaliliśmy wszystkie kwestie. Będzie tam na miejscu spotkanie projektanta trasy z właścicielami. Wtedy zostaną wyjaśnione wszystkie kwestie. Pod koniec sierpnia spotkamy się raz jeszcze i przedstawimy dokładną koncepcję prawoskrętu z trasy N-S – dodaje Konrad Frysztak. Na tym odcinku trasa N-S swój początek będzie miała na ulicy Prażmowskiego, a następnie będzie wiodła wzdłuż torów aż do ulicy Szklanej. Zniknie przejście podziemne na ulicy Słowackiego. Zostanie wybudowany także węzeł drogowy z ulicą Słowackiego. Cała inwestycja ma kosztować około 32 milionów złotych. Jest to koszt projektowy. Inwestycja ma zakończyć się w 2017 roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Budowa trasy N-S z dodatkowym finansowaniem

  Ponad 11 milionów złotych dofinansowania otrzyma z budżetu państwa MZDiK na budowę I odcinka trasy N-S. Pieniądze pochodzą z subwencji drogowej. Wniosek o dotację MZDiK złożył w lutym tego roku.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej