Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Czerwone busy SLD w Radomiu

piątek, 31 lipiec 2015 16:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Czerwone busy Sojuszu Lewicy Demokratycznej z hasłem „Masz dość, chodź z nami” przyjechały do Radomia. Parlamentarzyści SLD namawiali radomian do głosowania na sojusz.

 

Do Radomia czerwonymi busami przyjechali parlamentarzyści SLD z Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Kielc, Lublina i Rzeszowa. Namawiali radomian do tzw. „trzeciego języka”, czyli języka lewicy. Posłowie sojuszu przedstawili w trzy filary programu SLD w najbliższych wyborach parlamentarnych. Pierwszy filar to zwiększenie minimalnych wynagrodzeń do 50 % średniego wynagrodzenia. Drugi to polityka prorodzinna. Trzeci - świeckie państwo. - Świeckie państwo to takie, gdzie zamiast katechety w szkołach będzie dentysta albo lekarz. Gdzie 3 miliardy złotych zamiast dotacji na kościół będziemy przeznaczać na budowę żłobków, między innymi szkół i przedszkoli. Będziemy wydawali na cele społeczne – wyjaśnia Dariusz Joński, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej i jednocześnie rzecznik partii.

SLD chce po jesiennych wyborach postawić – jak to określono – tamę prawicy. - Dzisiaj prawica jest już u bram władzy. Już dzisiaj dzielą posady i myślą, że wygrali wybory. Bez zjednoczonej, mocnej lewicy w Polsce będzie niestety rządziła prawica i skrajna prawica – dodaje Dariusz Joński.

Czerwone busy z wypisanym hasłem „Masz dość, chodź z nami” jeżdżą po Polsce od 10 lipca. Akcję wzmacnia wydana z tej okazji gazeta „Dość”, którą goszczący w Radomiu posłowie SLD rozdawali na ulicy Żeromskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomskie SLD świętowało wejście do Unii Europejskiej

  O kolejnej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przypominali radomianom 1 maja na Palcu Corraziego także członkowie radomskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • SLD krytykuje „Wychowanie do życia w rodzinie”

  Zdaniem SLD zajęcia prowadzone są źle i przez przypadkowe osoby. Sojusz proponuje prezydentowi Radomia wdrożenie innego programu edukacyjnego, który miałby być finansowany przez gminę.

   

   

  Propozycja wprowadzenia do szkół programu edukacyjnego, skierowanego zarówno do uczniów, jak i ich rodziców, a także nauczycieli została przekazana prezydentowi Radomia przez Marcina Dąbrowskiego, szefa radomskiego SLD we wrześniu. - Razem z Radomską Inicjatywą Kobiecą wpadliśmy na pomysł wprowadzenia w Radomiu programu profilaktyki prozdrowotnej przeciwdziałania ciąży wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową i zapobieganiu przemocy na tle seksualnym – mówi Marcin Dąbrowski, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radomiu.
  Program, który w założeniu ma przekazywać młodzieży wiedzę między innymi o życiu seksualnym człowieka i zasadach świadomego rodzicielstwa, realizowany jest w polskich szkołach w ramach przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”. Przedmiot jest nieobowiązkowy. Ale SLD ma duże zastrzeżenia co do jego realizacji. - Jest oparty na indoktrynacji światopoglądowej. Potwierdzają to badania ukierunkowane na gimnazjalistów i licealistów, z których nawet 50 % twierdzi, że te zajęcia prowadzone są źle lub bardzo źle – dodaje Marcin Dąbrowski.
  Propozycją SLD zainteresował się wiceprezydent Karol Semik, który odpowiada za radomską oświatę. - W miniony poniedziałek otrzymałem drugie pismo, które podpisał przewodniczący SLD. Spotkamy się w przyszłym tygodniu i wtedy wyjaśnię jakie są możliwości realizacji tego typu programów – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia.
  SLD, lobbując za wdrożeniem w radomskich szkołach nowego programu edukacyjnego, powołuje się przykład Łodzi gdzie podobne programy funkcjonują od kilku lat. - Zapoznałem się z tym, co robi Łódź. Prowadzą programy profilaktyczne i to jest dobry pomysł. Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łodzi ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych. Ktoś ten konkurs wygrywa i realizuje program w szkołach – dodaje wiceprezydent Karol Semik.
  Nowy program edukacyjny, poświęcony profilaktyce ciąży wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową i zapobieganiu przemocy na tle seksualnym, które chce wprowadzić SLD, miałby być finansowany przez gminę.

   

 • 1 maja w Radomiu nie będzie pochodu

  Radomski Sojusz Lewicy Demokratycznej nie organizuje w tym roku pierwszomajowego pochodu. Przedstawiciele radomskiego SLD i sympatycy partii pojadą 1 maja do Warszawy na ogólnopolski wiec.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej