Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

NowoczesnaPL buduje struktury

wtorek, 04 sierpień 2015 16:04
Dział: Wiadomości
Autor 

„Radom i region radomski są dla nas bardzo ważne strategicznie” – mówią członkowie ruchu społecznego NowoczesnaPl. Stowarzyszenie przygotowuje się do jesiennej kampanii parlamentarnej.

O przygotowaniach do wyborów, tworzeniu list i programu opowiadali Paweł Rabiej, członek zarządu Stowarzyszenia Nowoczesna oraz Katarzyna Kalinowska i Cezary Brymora, koordynatorzy regionalni. Stowarzyszenie NowoczesnaPl aktualnie w Radomiu i regionie radomskim tworzy swoje struktury. - Jesteśmy na etapie tworzenia list wyborczych do sejmu i senatu. Staramy się także tworzyć regionalny program wyborczy dla okręgu radomskiego – mówi Cezary Brymora, koordynator regionalny NowoczesnaPl. Stowarzyszenie szuka kandydatów na swoje listy. Jak mówią działacze, chcą, żeby to byli eksperci w swoich dziedzinach, nieskażeni partyjnym życiem. - Drugim kryterium, kryterium sztywnym musi być znajomość języka obcego. Polska jest aktywnym członkiem Unii Europejskiej i znajomość języka obcego jest niezbędna w pracy. Poszukujemy ludzi, którzy coś osiągnęli i mają fajny życiorys. Poszukujemy społeczników, ale mówimy 'stop' celebrytom partyjnym – mówi Katarzyna Kalinowska, koordynator regionalny Nowoczesnej. Radom i region radomski są dla stowarzyszenia – jak sami mówią - ważne strategicznie. - Mamy tutaj politykę nie najwyższej jakości. Mamy tutaj dość duży układ polityczny, który funkcjonuje od lat, ale od lat niczego dla Radomia nie zmienił. Tak jak wyjechałem stąd 25 lat temu, to teraz, jak 25 lat temu mieszkańcy mają bardzo mało szans na rozwój, godną pracę i godne zarobki – wyjaśnia Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej. Stowarzyszenie deklaruje, że jego listy kandydatów do Sejmu będą znane w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

  Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

 • Nowoczesna o reformie edukacji: „To powrót do socjalizmu”

  Radomska Nowoczesna kolejny raz krytykuje reformę edukacji. Wylicza koszty i mówi, że to powrót do socjalizmu. Zdaniem partii, potrzebna jest przede wszystkim debata nad właściwą podstawą programową.

 • Nowoczesna sadzi drzewa

  Nowoczesna krytykuje tzw. ustawę Szyszki. Na znak protestu działacze partii rozpoczynają sadzenie drzew. I zachęcają różne środowiska do podobnych akcji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej