Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Spór o honorowe obywatelstwo

poniedziałek, 10 sierpień 2015 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Najprawdopodobniej we wrześniu poznamy nowego honorowego obywatela Radomia. Czy zostanie nim ojciec Hubert Czuma? Kandydatura budzi sprzeciw zwolenników byłego prezydenta Radomia - Józefa Grzecznarowskiego.

Złożenie wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Radomia ojcu Hubertowie Czumie zapowiedział przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik. Jak sam dodaje, nie przewiduje kontrowersji ze strony radnych: - Na komisji kultury została podjęta jednogłośna decyzja co do ojca Huberta Czumy. Nie przewiduję kontrowersji i myślę, że wszystkie środowiska polityczne i społeczne pozytywnie oceniają działalność ojca Czumy. Ale nie jest pewne czy kontrowersji wśród radomian rzeczywiście nie będzie i czy wszyscy radni będą 'za'. Wraca bowiem kandydatura byłego prezydenta Radomia Józefa Grzecznarowskiego, która była już rozpatrywana – zresztą negatywnie – w 2013 roku. - Uważam, że powinna być zachowana kolejność. Kilka lat temu złożono wniosek poparty przez społeczność spółdzielczą, dotyczący honorowego obywatelstwa dla Józefa Grzecznarowskiego. Taki tytuł możemy nadawać nie częściej niż raz na dwa lata. Dlatego uważam, że w pierwszej kolejności powinien być rozpatrzony wniosek dotyczący Grzecznarowskiego – mówi Kazimierz Woźniak, radny Radomian Razem. O trudnym wyborze między ojcem Hubertem Czumą a Józefem Grzecznarowskim mówi także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wędzonka: - Pewnie będą dwa obozy. I po jednej i po drugiej stronie są poważne argumenty mówiące, że jednemu i drugiemu ten tytuł się należy. Musi się odbyć bardzo poważna. O kandydaturę Józefa Grzecznarowskiego walczy od lat Sojusz Lewicy Demokratycznej. - Od kilku lat składamy w Radzie Miasta wnioski o nadanie tytułu Józefowi Grzecznarowskiemu. Mam ogromną nadzieję, że rozpoczniemy dyskusję nie tylko na Facebooku, nie tylko w internecie, ale razem z mieszkańcami będziemy pracować nad tym żeby gloryfikować największego twórcę miasta – dodaje Leszek Rejmer, przewodniczący SLD w Radomiu. Nowego, Honorowego Obywatela Radomia poznamy najprawdopodobniej we wrześniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej