Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

DJ Wika: „nie mam czasu na starość”

sobota, 19 wrzesień 2015 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Nazywa się Wirginia Szmyt, na dyskotekach mówią o niej DJ Wika. Ma 75 lat, ale nadal bawi ludzi muzyką. DJ Wika gościła w Radomiu. I oczywiście przekonywała, że nie ma czasu na starość.

 

 

Wirginia Szmyt przyjechała do Radomia na zaproszenie Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów. DJ Wika, jak mówi, zastrajkowała i postanowiła walczyć ze stereotypem, że na emeryturze trzeba tylko siedzieć w domu. Zaczęła zachęcać seniorów do aktywności. A medialna

popularność bardzo w tym zachęcaniu pomaga. Rola najstarszej DJ-eki w Polsce jej nie przeszkadza.

- Gram od 18 lat. Nie robię tego od dwóch lat, dlatego, że to się stało modne. Jeżeli dzięki temu stałam się znana, to bardzo dobrze. Gram, bo kocham muzykę – zapewnia Wirginia Szmyt.

Pani Wirginia nie chce tracić czasu na przejmowanie się starością. Przeciwnie, ze swojego wieku czyni zaletę i zachęca do tego samego innych seniorów. Na dowód, że warto być aktywnym, wykonuje właśnie pracę DJ-a. Pracę, jak podkreśla, trudną i ciężką. Według różnych opinii jest w tym po prostu dobra. Jak zapewniają uczestnicy dyskotek DJ Wika „czuje salę” i wie jaką serwować muzykę.

- Muzykę dobiera się do „parkietu”, a nie do własnego widzimisię - zaznacza Wirginia Szmyt. - Kocham każdą muzykę, nawet disco polo. Bo każda muzyka jest dla kogoś. Młodzież lubi muzykę elektroniczną. Jedni słuchają techno, drudzy rapu, czy jazzu i reggae. Dla seniorów gram muzykę dancingową. Wybieram utwory rytmiczne, które mają też ciekawe teksty.

Na spotkaniu z radomskimi seniorami nie mogło zabraknąć potańcówki. DJ Wika była w swoim żywiole. A atmosfera zabawy i czar muzycznych rytmów sprzed lat szybko udzieliły się uczestnikom spotkania. Tym razem Wirginia Szmyt bawiła seniorów, ale często gra muzykę na imprezach międzypokoleniowych.

- Takie dyskoteki łączą pokolenia. Pokazują przecież, że seniorzy mają wiele wspólnego z młodzieżą. Starość tkwi tylko w naszym umyśle, nawykach. Nawet w wieku 30 lat można czuć się starym – przekonuje Wirginia Szmyt. - Kto patrzy na świat przez szare okulary, to nie zobaczy słońca.

Ile osób w Radomiu DJ Wika przekonała do swoich poglądów nie wiadomo. Ale na pewno warto spróbować być aktywnym. I to apel nie tylko do seniorów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej