Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Strażacy budują „bezpieczny dom”

wtorek, 22 wrzesień 2015 17:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Największe w kraju pomieszczenie do symulacji pożaru w mieszkaniu, powstaje w radomskiej Straży Pożarnej. Pokój to część projektu „Bezpieczny Dom”.

 

W komendzie miejskiej przy ulicy Traugutta trwa adaptacja pomieszczeń dla potrzeb projektu „Bezpieczny Dom”. Podobne pomieszczenia funkcjonują już w Krakowie i Tarnowie. Ale to w radomskiej Straży Pożarnej będzie nie tylko pierwszym tego typu na Mazowszu, ale także największym w kraju. - W pomieszczeniach szykujemy symulator dymu, tak zwane „gorące drzwi”, a w łazience będą zainstalowane także czujki tlenku węgla – mówi kapitan Konrad Neska, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Program szkoleniowy składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Projekt „Bezpieczny Dom” skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. - Ma na celu zapoznanie ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, z zagrożeniami i sposobami unikania tych zagrożeń – dodaje kapitan Konrad Neska. Radomska Straż Pożarna planuje rozpoczęcie szkoleń w „Bezpiecznym Domu” w połowie października. Projekt finansowany jest przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Jego koszt to około 90 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej