Dzisiaj jest: 20 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Nie przyznają się do winy

środa, 23 wrzesień 2015 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Przed radomskim sądem rozpoczęła się rozprawa 20 pseudokibiców Legii Warszawa, którzy oskarżeni są o udział w burdach przed jednym z meczów piłkarskich. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2008 roku w Warszawie. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy.

 

Pierwsza rozprawa, na początku września nie odbyła się bo sąd nie miał potwierdzenia doręczenia wezwania jednemu z oskarżonych. Teraz także jeden z obrońców wnosił o odroczenie argumentując, że nie miał czasu na rzetelne zapoznanie się z 50 tomami akt zgromadzonymi w tej sprawie. Jak mówił, jeden z oskarżonych dopiero dzień przed rozprawą ustanowił go swoim obrońcą. Prowadząca postępowanie sędzia Dorota Suchecka-Jasińska nie zgodziła się z tą argumentacją: - Sąd nie uwzględnia wniosku o odroczenie rozprawy z uwagi na to, że obrońca nie zapoznał się do dziś z materiałem zgromadzonym w sprawie. Zdaniem sądu takie postępowanie oskarżonego ewidentnie dąży do opóźnienia rozpoczęcia procesu w tej sprawie. Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ sporządziła w sprawie zajść z września 2008 roku kilka aktów oskarżenia. Jeden z nich trafił do Radomia. Na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego zasiadło 20 pseudokibiców Legii Warszawa. Wszyscy są oskarżani o to samo. Akt oskarżenia przedstawiła prokurator Iwona Sala-Jankowska: - Oskarżam o to, że w dniu 2 września 2008 roku Warszawie brali czynny udział w zbiegowisku kibiców klubu Legia Warszawa, przed odbywającym w się meczem piłkarskim na stadionie Polonii Warszawa, wiedząc iż uczestnicy tego zbiegowiska wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na interweniujących funkcjonariuszy policji, oraz na mienie w postaci samochodów. Tego czynu dopuścili się działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku publicznego. Na drugą rozprawę w Sądzie Rejonowym stawiło się 11 pseudokibiców. Żaden nie przyznał się do winy. Nie wszyscy chcieli składać dodatkowe wyjaśnienia i odpowiadać na pytania. Kilka osób tłumaczyło, że już nie pamięta tamtych wydarzeń, bo minęło zbyt dużo czasu. Ci, którzy zgodzili się na wyjaśnienia, podkreślali brutalne zachowania policji wobec kibiców Legii Warszawa. - Kibice zostali zepchnięci pod ścianę budynku. Byli pałowani i użyto gazu pieprzowego wobec nich. Policja zachowywała się bardzo agresywnie wobec kibiców – zeznawał Krzysztof S., jeden z oskarżonych. Kolejna rozprawa odbędzie się 7 października.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej