Dzisiaj jest: 16 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

100 lat seniorzy!

czwartek, 01 październik 2015 17:37
Dział: Wiadomości
Autor 

„100 lat” odśpiewano pod pomnikiem Jana Kochanowskiego dla wszystkich seniorów. Tak Fundacja „Odnowa” postanowiła uczcić obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

 

Gromkie „Sto lat” pod pomnikiem śpiewali między innymi seniorzy dla seniorów. Do śpiewu przyłączyły się także władze miasta. Niektórzy jednak zwrócili uwagę na to, że sto lat to w przypadku wybranych seniorów trochę za mało. Dlatego sto zamieniono na dwieście i zaśpiewano: - 200 lat niech żyją nam! Na pomysł, żeby w międzynarodowym dniu seniora pod pomnikiem Jana Kochanowskiego w ten sposób złożyć najlepsze życzenia wszystkim starszym radomianom wpadła Fundacja „Odnowa”. - Seniorzy – jest ich dużo - zasługują na wsparcie, szacunek i pomoc – mówi Renata Kuś, prezes zarządu Fundacji „Odnowa”. - Chcemy zachęcić ludzi do wyjścia z domu, żeby zaczęli aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje na emeryturze – dodaje. „Sto lat” dla seniorów zaśpiewali także ci, którzy seniorami staną się za kilkadziesiąt lat. To uczniowie III liceum ogólnokształcącego w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bądź aktywny czyli - Młodzież prezentuje swoje pasje w Resursie

  II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej zachęca młodzież do aktywności. Bo to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Przykładem są osoby, które swoje pasje zaprezentowały na cyklicznej imprezie w Resursie Obywatelskiej.

 • LO im. Jana III Sobieskiego zostanie zlikwidowane

  Jak twierdzi wiceprezydent Radomia, przyczyną likwidacji jest mała liczba uczniów. Temat zamykania szkół był jednym z punktów dzisiejszych obrad Rady Miejskiej.

   

   

  Decyzja o likwidacji „Sobieskiego” łatwa nie jest, ale jest konieczna – twierdzi odpowiedzialny za edukację w mieście wiceprezydent Radomia, Karol Semik. - W tym liceum nie ma klasy pierwszej, nie ma klasy drugiej. Są dwie klasy trzecie, które 27 kwietnia 2018 roku kończą swoją pracę. Praktycznie od 28 kwietnia w tym liceum nie będzie żądnego ucznia – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia.
  Decyzja o likwidacji liceum Sobieskiego spotkała się z krytyką radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radny Marek Szary, szef klubu radnych PiS, przypadek liceum z Michałowa, nazywa świadomym niszczeniem szkoły. - Zauważyłem, że kiedy rząd wprowadził reformę oświaty, to u nas w Radomiu jest świadome niszczenie niektórych szkół. Prezydent tłumaczy, że to rodzice wybierają, ale kiedy rodzice chcą gdzieś dzieci posłać, to tam likwiduje się nabór. Jedną z tych szkół jest liceum im. Sobieskiego – dodaje Marek Szary.
  Uchwała przyjęta na poniedziałkowej sesji rady miejskiej jest uchwałą intencyjną. Rzeczywista likwidacja VIII LO rozpocznie się 31 sierpnia przyszłego roku. Zgodnie z zapewnieniem wiceprezydenta Karola Semika, kadra pedagogiczna liceum nie starci pracy. Zostanie zatrudniona w radomskiej oświacie.
  Radni przyjęli też uchwałę o likwidacji liceów profilowanych i techników uzupełniających w jedenastu szkołach prowadzonych przez gminę. Intencją tej uchwały jest nie tyle fizyczna likwidacji placówek, co uporządkowanie nazewnictwa, które nie funkcjonuje od momentu wprowadzenia reformy edukacji.

   

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

 • 100 lat PSP nr 15

  100–lecie istnienia obchodzi w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu. Na jubileuszu obecni byli m.in. absolwenci szkoły i władze miasta. Uczniowie przygotowali program artystyczny.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej