Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

100 lat seniorzy!

czwartek, 01 październik 2015 17:37
Dział: Wiadomości
Autor 

„100 lat” odśpiewano pod pomnikiem Jana Kochanowskiego dla wszystkich seniorów. Tak Fundacja „Odnowa” postanowiła uczcić obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

 

Gromkie „Sto lat” pod pomnikiem śpiewali między innymi seniorzy dla seniorów. Do śpiewu przyłączyły się także władze miasta. Niektórzy jednak zwrócili uwagę na to, że sto lat to w przypadku wybranych seniorów trochę za mało. Dlatego sto zamieniono na dwieście i zaśpiewano: - 200 lat niech żyją nam! Na pomysł, żeby w międzynarodowym dniu seniora pod pomnikiem Jana Kochanowskiego w ten sposób złożyć najlepsze życzenia wszystkim starszym radomianom wpadła Fundacja „Odnowa”. - Seniorzy – jest ich dużo - zasługują na wsparcie, szacunek i pomoc – mówi Renata Kuś, prezes zarządu Fundacji „Odnowa”. - Chcemy zachęcić ludzi do wyjścia z domu, żeby zaczęli aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje na emeryturze – dodaje. „Sto lat” dla seniorów zaśpiewali także ci, którzy seniorami staną się za kilkadziesiąt lat. To uczniowie III liceum ogólnokształcącego w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

 • 100 lat PSP nr 15

  100–lecie istnienia obchodzi w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu. Na jubileuszu obecni byli m.in. absolwenci szkoły i władze miasta. Uczniowie przygotowali program artystyczny.

 • 100 lat PSP nr 20

  Jubileusz 100-lecia istnienia obchodzi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Radomiu. Uczniowie przygotowali widowisko artystyczne. Podczas uroczystości odbyło się także zasadzenie symbolicznego dębu.

 • 100 lat szkoły w Kowali

  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowali obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w duchu „powrotu do przeszłości”. Było zatem nostalgicznie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

6°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Pochmurno 8°C 5°C

 • jutro

  Rain 6°C 0°C