Dzisiaj jest: 27 Marca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Budujemy Przystań z nagrodą Viventi Caritate

wtorek, 20 październik 2015 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Stowarzyszenie Budujemy Przystań otrzymało nagrodę Viventi Caritate – Żyjącemu Miłością, Nagrodę przyznano po raz 11. Jej fundatorem jest Fundusz im. biskupa Jana Chrapka.

 

Uroczystość wręczenia statuetki poprzedziła msza święta, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Nagroda Viventi Caritate przyznawana jest osobom bądź organizacjom wyróżniającym się m.in. działalnością charytatywną, kulturalną, czy po prostu społeczną. Ale ważna jest też postawa w relacjach z innymi ludźmi, której wyznacznikiem jest współpraca i łączenie środowisk. Nagroda przyznawana jest w rocznicę śmierci biskupa Chrapka, czyli 18 października. W tym roku organizatorzy przyznali cztery nominacje do nagrody. Otrzymali je Emanuel Bączkowski, Marek Mieńkowski, Ryszard Polak i stowarzyszenie Budujemy Przystań. - Na dyplomie, który otrzyma zwycięzca odczytujemy sentencję biskupa Jana Chrapka: Życie należy przeżywać z pasja wiary i chęcią służenia Chrystusowi w bliźnich – przypomina Zbigniew Miazga, prezes Funduszu im. bp. Jana Chrapka. - Myślę, że wszyscy nominowani są wielcy. Wkrótce potem biskup Henryk Tomasik odczytał decyzję Kapituły Funduszu. Zwyciężyło stowarzyszenie Budujemy Przystań. - Brak mi słów. Ta nagroda to wielkie wyróżnienie dla nas, ale też potwierdzenie dobrze obranej drogi – podkreśla Krzysztof Łyżwiński, prezes stowarzyszenia Budujemy Przystań. Stowarzyszenie Budujemy Przystań prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Organizuje m.in. szkoły dla dzieci z porażeniem mózgowym.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rycerze Kolumba z nagrodą Viventi Caritate

  Rycerze Kolumba otrzymali w tym roku nagrodę Viventi Caritate. Uroczystość ogłoszenia decyzji Funduszu im. bp. Jana Chrapka odbyła się w radomskiej katedrze.

 • Dwie nominacje do nagrody Viventi Caritate

  Zakon Rycerzy Kolumba oraz Tatiana Kaplińska, kierownik warsztatów terapii zajęciowej „Do celu” to nominowani do nagrody Viventi Caritate” za 2017 rok. Wręczenie nagrody odbędzie się 18 października.

 • Czekają na zgłoszenia Viventi Caritate

  Do 9 października można zgłaszać kandydatów do nagrody Viventi Caritate za rok 2017. Nagroda przyznawana jest za działalność charytatywną, społeczną, kulturalną czy wychowawczą.

 • Ważny III sektor. Kongres organizacji pozarządowych

  O współpracy organizacji pozarządowych z samorządem i biznesem, o wyzwaniach i problemach mówili dziś eksperci w Radomiu podczas I Kongresu NGO.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej