Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Cyfrowa szkoła. Konferencja w ZST

wtorek, 24 listopad 2015 16:57
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

O najnowszych osiągnięciach technologicznych, cyfrowej szkole i o tym jak uczyć się szybciej i sprawniej rozmawiali uczestnicy 11 już konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.

Trzydniowa konferencja zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych zgromadziła ponad 230 uczestników, ponad 20 wystawców i ponad 20 prelegentów. Wszyscy mieli jeden wspólny temat. -Mówimy o tym jakie są najnowsze osiągnięcia technologiczne, jak wykorzystać te osiągnięcia w edukacji, w dydaktyce w szkole tak, żeby polski nauczyciel wyprzedzał kroczek po pierwsze uczniów, a po drugie również zachód. U nas jest taka opinia, że na zachodzie wiedzą więcej, mają więcej, a to nieprawda – mówi Artur Rudnicki, wicedyrektor ZST w Radomiu. Technologia technologią, ale w szkole to uczeń jest najważniejszy. - My powinniśmy go przygotować na to żeby był jak najbardziej kreatywny, gotowy na zmiany, a co za tym idzie uczenie się i doskonalenie przez całe życie – mówi Janusz Wierzbicki z OEiiZK. Jak się zatem uczyć tak, żeby się nauczyć? - Każdy z nas inaczej się uczy, inaczej przetwarza informacje, zatem taka indywidualizacja może być stosowana nie tylko w szkole, ale również w domu. Warto jest rozpoznać siebie aby skutecznie się uczyć i osiągać zamierzone cele edukacyjne – mówi Małgorzata Grzywacz z firmy LIBRUS. Jak się okazuje, receptą na sukces może być test. Stworzony przez specjalistów, dostępny dla każdego w internecie. - Są to testy, na podstawie których możemy zidentyfikować nasz indywidualny styl uczenia się. Czyli uczeń wykonuje pakiet takich testów, a potem otrzymuje informacje o tym jaki jest, jakie metody i techniki może zastosować tak, aby uczyć się efektywnie - uważa Małgorzata Grzywacz. Każdy, kto zechce pójść o krok dalej w swojej edukacji, może zrobić taki test online. Zespół Szkół Technicznych już od kilku lat wiedzie prym na rynku edukacyjnym w zakresie nowoczesnych technologii informacyjnych, każdego roku wprowadzając nowe rozwiązania. Tego typu konferencja została zorganizowana przez szkołę już po raz 11.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Jak nie ulec manipulacjom? „Mózg” w ZST

  Manipuluje nami otoczenie, ale też i sami siebie możemy zmanipulować. Jak temu zapobiec? Zespół Szkół Technicznych zaprasza na doroczną wystawę „Mózg”, która trwa do 9 lutego.

 • Jak walczyć z dopalaczami? Trzeba zmieniać świadomość

  Dlaczego walka z dopalaczami jest tak bardzo trudna? Zastanawiano się na konferencji zorganizowanej w Radomiu. Mimo że ilość zgłoszeń o zatruciu dopalaczami maleje, to problem cały czas jest poważny.

 • Wnioski po konferencji. Potrzeba wielu zmian

  Potrzebne jest większe wsparcie rodziców i dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Należy być otwartym na trudne rozmowy. To niektóre wnioski po konferencji zorganizowanej w Radomiu przez SOSW im. J. Korczaka.

 • Były, są i będą. Konferencja w SOSW

  „Były, są i będą – Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w systemie edukacji”. Konferencja pod takim tytułem odbędzie się we wtorek w Radomiu. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej