Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Monitoring – podsumowanie roku 2015

czwartek, 14 styczeń 2016 16:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 4200 zdarzeń zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego w Radomiu w ubiegłym roku. Dzięki kamerom udało się zatrzymać na gorącym uczynku 40 sprawców przestępstw oraz ponad 2600 osób zakłócających porządek publiczny.

 

W systemie monitoringu miejskiego w Radomiu pracuje 70 kamer. W roku 2015 zarejestrowały one ponad 4200 zdarzeń. - Jeżeli patrzymy jak to się kształtuje, to w wypadku przestępstw, czyli mówimy tutaj o sprawcach złapanych na gorącym uczynku, to jest 40 osób. To jest porównywalnie jak w latach poprzednich – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Spadła natomiast o 300 liczba wykroczeń. W ubiegłym roku monitoring zarejestrował ich ponad 2600. System miejskiego monitoringu jest bardzo przydatny w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia oraz uszkodzenia mienia. - To ponad 1500 takich zdarzeń. Nadal przede wszystkim są to osoby leżące na ulicy, a wśród nich również osoby nietrzeźwe. Trzeba pamiętać, że są to nie tylko osoby nietrzeźwe, ale także i takie, które w wyniku komplikacji zdrowotnych upadły i trzeba im udzielić pomocy – dodaje Rafał Czajkowski. Dla potrzeb dowodowych policji i straży miejskiej ponad 300 razy zabezpieczono materiał zdjęciowy ze zdarzeń. W ubiegłym roku w system monitoringu miejskiego włączono 3 nowe kamery w parku im. Tadeusza Kościuszki. System obsługiwany jest przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu, którzy posiadają bezpośrednią łączność telefoniczną z policją i strażą miejską. W 2015 roku utworzono także Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, do którego przekazywany jest - w razie potrzeby - obraz ze wszystkich kamer.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Monitoring: w centrum i na dworcu najmniej bezpiecznie

  25 sprawców przestępstw i 2,5 tysiąca osób, które popełniły różne wykroczenia zatrzymano w ubiegłym roku dzięki monitoringowi miejskiemu. Najmniej bezpiecznie jest w centrum Radomia i na dworcu.

 • Raport monitoringu. Gdzie najwięcej zdarzeń?

  Tylko osiem przestępstw, ale ponad tysiąc wykorczeń zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu w I półroczu tego roku. Najczęściej do interwencji dochodzi na palcu przed dworcem i w centrum miasta.

 • Monitoring miejski poprawia bezpieczeństwo

  Ponad 4700 zdarzeń zarejestrowały w ubiegłym roku kamery monitoringu miejskiego. To o pół tysiąca zdarzeń więcej niż w roku 2015. Najczęściej do naruszeń prawa dochodzi przy muszli koncertowej w parku

 • Co widzą kamery? Sporo dzieje się przy muszli

  Ponad 2000 interwencji straży miejskiej i policji. To podsumowanie monitoringu w pierwszym półroczu br. Najwięcej interwencji odnotowano w centrum miasta i w okolicy dworca. Sporo dzieje się przy nowej muszli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej