Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Szef „Zbyszko” oskarżony o łapówkarstwo

czwartek, 14 styczeń 2016 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Właściciel firmy „Zbyszko” jest jedną z osób oskarżonych o wręczanie łapówek przedstawicielom sieci handlowych. Łapówki miały być wręczane za korzystne dla firm decyzje handlowe.

 

Sprawa ma o wiele szerszy wymiar i dotyczy korupcji w kilku sieciach handlowych na terenie Polski. Akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu obejmuje 26 osób. Do korupcji, według wrocławskiej prokuratury, miało dochodzić w latach 2005-2010, w sieciach Kaufland i Carrefour we Wrocławiu oraz Real i Makro Cash & Cary w Warszawie. - Aktem oskarżenia objęto zarówno osoby żądające i przyjmujące korzyści majątkowe jak i osoby, które te korzyści wręczały. Są to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 – mówi Anna Zimoląg, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Łapówki miały być wręczane za korzystne dla firm decyzje handlowe, czyli np. za zgodę na sprzedaż produktów danej firmy przez sieć handlową. Akt oskarżenia dostępny jest na stronie internetowej Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Wśród oskarżonych jest między innymi Zbigniew B., właściciel radomskiej firmy „Zbyszko” Company. - Został on oskarżony w grudniu ubiegłego roku o czyn polegającym na tym, że w okresie od 2005 do 2007 roku we Wrocławiu udzielił Pawłowi S., pełniącemu funkcję kierowniczą w spółce Kaufland Polska korzyści majątkowej. Łączna kwota tej korzyści jest nie mniejsza niż 80 tysięcy złotych – dodaje Anna Zimoląg. Z szefem radomskiej firmy nie udało nam się skontaktować, bo - jak poinformowano nas w firmie - przebywa na urlopie. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

 • Prokuratura postawiła zarzuty. Śledztwo przedłużone

  Dwie osoby usłyszały zarzut niegospodarności w związku z niedopełnieniem obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Zakład Usług Komunalnych przy wycince drzew w parkach. Wycinka miała miejsce w latach 2011-2014. Prokuratura przedłużyła śledztwo w tej sprawie do końca czerwca.

 • Śledztwo w sprawie samobójczej śmierci radomianina

  Ciało 24-latka znaleziono na terenie skateparku od strony ulicy Kolberga. Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. - Prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu 151 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – mówi Urszula Zajkowska, prokurator rejonowy. Prokurator zarządził sekcję zwłok mężczyzny.

 • Oszustwa na wielką skalę. Dochodzenie radomskiej policji
  Ponad 8 tysięcy osób na terenie kraju zostało oszukanych przez grupę firm oferujących usługi telekomunikacyjne, telemedyczne i sprzedających energię elektryczną. Zarzut oszustwa i podrabiania dokumentów usłyszało 35 osób.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej