Dzisiaj jest: 25 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Jeden autor, jedna fotografia, jeden format

sobota, 16 styczeń 2016 15:14 Autor 

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę. Tematyka prac była dowolna, ale fotografia miała ściśle określony format.

Doroczna wystawa RTF odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Tematyka prac była dowolna, ale już zasady udziału w prezentacji organizatorzy określili precyzyjnie. Każdy mógł pokazać jedną fotografię w ściśle wyznaczonym formacie. Było co oglądać, bo w wystawie wzięło udział kilkadziesiąt osób. - Ze zdziwieniem zauważyłem, że na dziesięć minut przed otwarciem wystawy sala była pełna. Obok autorów do Łaźni przyszło wielu widzów – cieszy się Leszek Jastrzębiowski, prezes RTF. Radomskie Towarzystwo Fotograficzne skupia w swoich szeregach i profesjonalistów, i amatorów. Częste wystawy, wspólne spotkania i rozmowy dają efekt. Szeregi RTF są pełne nowych osób. Ma to wpływ także na poziom fotografii. - Z roku na rok poziom radomskiej fotografii jest coraz wyższy – podkreśla Barbara Polakowska z RTF. Prezes RTF Leszek Jastrzębiowski nie chciał wyróżniać konkretnych prac. Po prostu, wystawę warto obejrzeć. Z pewnością nikt nie narzekał na nudę. Bo temat prac był bardzo różnorodny. Pejzaże, akt, czy przyroda to tylko przykłady zainteresowań autorów wystawy. - Obecnie wszyscy korzystają z aparatów cyfrowych. Jedni podchodzą do fotografii bardziej tradycyjnie i wykonują zdjęcia czarno-białe. Inni wolą prace kolorowe - mówi Leszek Jastrzębiowski. Następna doroczna wystawa za rok, ale do tego czasu RTF ma w planie przynajmniej kilkanaście mniejszych prezentacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej