Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Jak „MÓZG” kreuje rzeczywistość?

środa, 20 styczeń 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Kolejną edycję wystawy „Mózg” otwarto w radomskim ZST. Tym razem można zobaczyć przenikające się rzeczywistości, stworzyć własną grę, poznać teorię chaosu i polecieć w kosmos.

 

Już tytuł tegorocznej wystawy podpowiada, na co chcieli zwrócić uwagę jej twórcy. „GAME i fikcja” to świat gier planszowych i komputerowych. To także świat wirtualnej fikcji, który coraz śmielej wchodzi do naszego życia. Organizatorzy zadbali o to, żeby pojawiły się nowinki techniczne. - Udało nam się ściągnąć grę, która będzie miała premierę w Polsce dopiero za kilka dni. Oprócz tego EDU LEGO. To klocki, które można złożyć w postać robota, taśmociągu lub innych elementów i zaprogramować jako ważny element w życiu – mówi Tomasz Magnowski, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu i współtwórca wystawy. Programowanie robota, jak przekonują uczniowie, odbywa się w sposób prosty i czytelny, tak zwanym systemem blokowym. To graficzny zapis algorytmu rozwiązania zadania. Przedstawia opis i kolejność działań. Gotowy robot może nam pomagać w drobnych sprawach życia codziennego. - W zestawie podstawowym można zrobić ramię robota, który będzie przenosić rzeczy z jednego do drugiego miejsca. Na przykład przenosić klucze – mówi Darek Rado uczeń ZST. Kolejną atrakcją wystawy jest wirtualna rzeczywistość. Odpowiedni sprzęt i aplikacja pomogą rozwinąć wyobraźnię i wyjść poza sferę realnego świata. - Możemy być w kosmosie, na innej planecie, możemy być w każdym miejscu na całym świecie - dodaje uczeń. Jak przekonuje Tomasz Magnowski, wystawa ma na celu pokazanie młodym ludziom, że nowoczesność to w dużym stopniu – kreatywność. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do gimnazjalistów. - Przede wszystkim chcemy zachęcić uczniów do tego żeby się uczyli, żeby nie uciekali od pewnych rzeczy, żeby się nie ograniczali i byli kreatywni. Żeby współpracowali i poznali siebie bo dzięki temu będą mogli panować nad przestrzenią swojego świata i życia – podkreśla Tomasz Magnowski. Wystawa będzie czynna do 29 stycznia, zapisy dla odwiedzających nadal trwają. Wstęp jest wolny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Buty na wystawie w „Malczewskim”

  Jakie buty noszono kilkadziesiąt, kilkaset lat temu można zobaczyć na najnowszej wystawie w muzeum im. J. Malczewskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Każdy krok zostawia ślad”.

 • Fotografia - wielka pasja

  Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Cyfrowe światy w Bibliotece Publicznej

  „Cyfrowe Światy” Piotra Sokołowskiego można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawa otworzyła artystyczny sezon Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń.

 • Galeria malarstwa w nowym ujęciu

  25 nowych obrazów znalazło się w Galerii Malarstwa polskiego XIX i XX wieku w muzeum Malczewskiego. Nowych, czyli dawno nie widzianych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Rain And Snow

0°C

Radom

Rain And Snow

Wilgotność: 96%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • jutro

  Pochmurno 0°C -5°C