Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Jak „MÓZG” kreuje rzeczywistość?

środa, 20 styczeń 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Kolejną edycję wystawy „Mózg” otwarto w radomskim ZST. Tym razem można zobaczyć przenikające się rzeczywistości, stworzyć własną grę, poznać teorię chaosu i polecieć w kosmos.

 

Już tytuł tegorocznej wystawy podpowiada, na co chcieli zwrócić uwagę jej twórcy. „GAME i fikcja” to świat gier planszowych i komputerowych. To także świat wirtualnej fikcji, który coraz śmielej wchodzi do naszego życia. Organizatorzy zadbali o to, żeby pojawiły się nowinki techniczne. - Udało nam się ściągnąć grę, która będzie miała premierę w Polsce dopiero za kilka dni. Oprócz tego EDU LEGO. To klocki, które można złożyć w postać robota, taśmociągu lub innych elementów i zaprogramować jako ważny element w życiu – mówi Tomasz Magnowski, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu i współtwórca wystawy. Programowanie robota, jak przekonują uczniowie, odbywa się w sposób prosty i czytelny, tak zwanym systemem blokowym. To graficzny zapis algorytmu rozwiązania zadania. Przedstawia opis i kolejność działań. Gotowy robot może nam pomagać w drobnych sprawach życia codziennego. - W zestawie podstawowym można zrobić ramię robota, który będzie przenosić rzeczy z jednego do drugiego miejsca. Na przykład przenosić klucze – mówi Darek Rado uczeń ZST. Kolejną atrakcją wystawy jest wirtualna rzeczywistość. Odpowiedni sprzęt i aplikacja pomogą rozwinąć wyobraźnię i wyjść poza sferę realnego świata. - Możemy być w kosmosie, na innej planecie, możemy być w każdym miejscu na całym świecie - dodaje uczeń. Jak przekonuje Tomasz Magnowski, wystawa ma na celu pokazanie młodym ludziom, że nowoczesność to w dużym stopniu – kreatywność. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do gimnazjalistów. - Przede wszystkim chcemy zachęcić uczniów do tego żeby się uczyli, żeby nie uciekali od pewnych rzeczy, żeby się nie ograniczali i byli kreatywni. Żeby współpracowali i poznali siebie bo dzięki temu będą mogli panować nad przestrzenią swojego świata i życia – podkreśla Tomasz Magnowski. Wystawa będzie czynna do 29 stycznia, zapisy dla odwiedzających nadal trwają. Wstęp jest wolny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

 • Jak nie ulec manipulacjom? „Mózg” w ZST

  Manipuluje nami otoczenie, ale też i sami siebie możemy zmanipulować. Jak temu zapobiec? Zespół Szkół Technicznych zaprasza na doroczną wystawę „Mózg”, która trwa do 9 lutego.

 • Młynarz świadomości

  W Domu Kultury Borki można obejrzeć wystawę prac Marka Maja. Obrazy przedstawiają surrealistyczne wizje artysty. Symboliczne znaczenie mają tajemnicze wiatraki.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 39%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 20°C 6°C

 • jutro

  Słonecznie 25°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego