Dzisiaj jest: 23 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Jak „MÓZG” kreuje rzeczywistość?

środa, 20 styczeń 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Kolejną edycję wystawy „Mózg” otwarto w radomskim ZST. Tym razem można zobaczyć przenikające się rzeczywistości, stworzyć własną grę, poznać teorię chaosu i polecieć w kosmos.

 

Już tytuł tegorocznej wystawy podpowiada, na co chcieli zwrócić uwagę jej twórcy. „GAME i fikcja” to świat gier planszowych i komputerowych. To także świat wirtualnej fikcji, który coraz śmielej wchodzi do naszego życia. Organizatorzy zadbali o to, żeby pojawiły się nowinki techniczne. - Udało nam się ściągnąć grę, która będzie miała premierę w Polsce dopiero za kilka dni. Oprócz tego EDU LEGO. To klocki, które można złożyć w postać robota, taśmociągu lub innych elementów i zaprogramować jako ważny element w życiu – mówi Tomasz Magnowski, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu i współtwórca wystawy. Programowanie robota, jak przekonują uczniowie, odbywa się w sposób prosty i czytelny, tak zwanym systemem blokowym. To graficzny zapis algorytmu rozwiązania zadania. Przedstawia opis i kolejność działań. Gotowy robot może nam pomagać w drobnych sprawach życia codziennego. - W zestawie podstawowym można zrobić ramię robota, który będzie przenosić rzeczy z jednego do drugiego miejsca. Na przykład przenosić klucze – mówi Darek Rado uczeń ZST. Kolejną atrakcją wystawy jest wirtualna rzeczywistość. Odpowiedni sprzęt i aplikacja pomogą rozwinąć wyobraźnię i wyjść poza sferę realnego świata. - Możemy być w kosmosie, na innej planecie, możemy być w każdym miejscu na całym świecie - dodaje uczeń. Jak przekonuje Tomasz Magnowski, wystawa ma na celu pokazanie młodym ludziom, że nowoczesność to w dużym stopniu – kreatywność. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do gimnazjalistów. - Przede wszystkim chcemy zachęcić uczniów do tego żeby się uczyli, żeby nie uciekali od pewnych rzeczy, żeby się nie ograniczali i byli kreatywni. Żeby współpracowali i poznali siebie bo dzięki temu będą mogli panować nad przestrzenią swojego świata i życia – podkreśla Tomasz Magnowski. Wystawa będzie czynna do 29 stycznia, zapisy dla odwiedzających nadal trwają. Wstęp jest wolny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • Radomskie Klasyki rozpoczęły sezon

  To było rekordowe rozpoczęcie sezonu 2018 Radomskich Klasyków. Ponad 400 zabytkowych pojazdów z całej Polki zjechało w minioną niedzielę na teren Automobilklubu Radomskiego.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej