Dzisiaj jest: 20 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Radomscy posłowie jednym głosem o lotnisku

sobota, 27 luty 2016 14:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomscy posłowie chwalą nową siatkę połączeń, która ruszy od 18 kwietnia. Jak dodają, to ważne żeby w sprawie radomskiego lotniska mówić ponad podziałami politycznymi.

 

Informacja o nowej siatce połączeń lotniska na Sadkowie do radomskich posłów dotarła kilkanaście minut po godzinie 12.00. Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kosztowniaka umowa z liniami SprintAir, to efekt działań poprzedniego prezesa spółki Port Lotniczy Radom Tomasza Siwaka. - To jest bardzo dobry projekt. Myślę że wszyscy powinniśmy mieć takie przekonanie. Co do samej umowy ze SprintAir, to została ona przygotowana jeszcze przez poprzedni zarząd, z prezesem Tomaszem Siwakiem. Cieszę się, że to będzie realizowane – mówi Andrzej Kosztowniak. Posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Białkowska jest zdania, że o projekcie lotniska cywilnego w Radomiu, trzeba mówić ponad podziałami politycznymi. - Mnie to tylko cieszy. Jeżeli Radom się rozwija, a mieszkańcy mogą z tego korzystać, to mnie to cieszy. To, że lotnisko budowały władze z PiS, to dobrze. To, że teraz lotnisko rozbudowuje prezydent z Platformy Obywatelskiej Radosław Witkowski także mnie bardzo cieszy – mówi Anna Białkowska. Nowa siatka połączeń lotniska na Sadkowie cieszy także posła ugrupowania „Kukiz'15” Roberta Mordaka. - To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta. Zawsze byłem zwolennikiem, żeby stawiać na lotnisko i nigdy nie uważałem, że były to pieniądze źle wydane. - mówi Robert Mordak, poseł „Kukiz'15”. Radomscy posłowie o lotnisku cywilnym mówią zatem wyjątkowo, bo jednym - zgodnym głosem. Ale posłanka PiS Anna Kwiecień zwraca uwagę na jeden problem. - Wydaje mi się, że są popełniane błędy marketingowe. Mało się mówi o tym lotnisku. Za mało go promujemy, a jeśli już, to niestety w negatywnej formie. To jest smutne – dodaje Anna Kwiecień, posłanka PiS. W miniony piątek spółka Port Lotniczy Radom ogłosiła, że od 18 kwietnia będzie można latać z radomskiego lotniska do Berlina, Pragi, Wrocławia i Gdańska. Połączenia będą realizować polskie linie SprintAir.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej