Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 32.

Sekcja modelarska, czyli sport i rekreacja

sobota, 05 marzec 2016 14:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Choć sekcja modelarska Aeroklubu Radomskiego istnieje już ponad 20 lat, to być może nie wszyscy wiedzą o jej istnieniu. Do sekcji należą i dzieci, i dorośli. Kto chce może spróbować sił w zawodach.

 

Droga do tego wiedzie przez systematyczne treningi. Ale z trenowaniem nie ma problemu. Bo choć wymaga to wiele pracy, to nie ma mowy o monotonii. Każdy przelot jest przecież inny. Taka sama jest za to satysfakcja. A poza tym podobno, jak się raz tego spróbuje, to potem trudno żyć bez modeli. Przelot to wielka frajda, ale to dopiero finalny efekt codziennej pracy. Modele trzeba przygotować, bo awarie mogą pokrzyżować treningi. Praca w sekcji to dobra szkoła technicznych umiejętności dla talentów.

- Z nich staramy się wyłowić największe talenty, które w miarę swoich umiejętności będą startowały w zawodach – mówi Andrzej Jaworski, przewodniczący sekcji Aeroklubu Radomskiego. - Przedstawiciel naszej sekcji jest nawet w reprezentacji Polski. Startuje w kategorii F2B.

Sekcja modelarska Aeroklubu Radomskiego ma już za sobą lata doświadczeń i sukcesów. Sekcja modelarska Aeroklubu Radomskiego nie stroni od sportu. Ale to przede wszystkim dobra rekreacja. Najpierw trzeba do perfekcji opanować technikę. Kto się z tym upora może spróbować sił w zawodach. Niekoniecznie w klasie oglądanych modeli. Bo wybór kategorii jest w tym sporcie wprost ogromny.

- Sekcja modelarska istnieje już ponad 20 lat – informuje Dariusz Kulik z Aeroklubu Radomskiego. - Początki były zupełnie inne, bo nawet zakup specjalnej aparatury do zdalnego sterowania wymagało specjalnej zgody.

Sekcja łączy pokolenia. Konrad Miturski to przykład zainteresowania modelarstwem wśród dzieci.

- Trenuję od trzech lat. Natomiast, kiedy miałem 6 lat zainteresowałem się zawodem pilota – podkreśla Konrad Miturski z Aeroklubu Radomskiego.

Działacze Aeroklubu Radomskiego chcieliby zachęcić do modelarstwa, jak najwięcej dzieci. Dlatego chętnie nawiązali współpracę ze szkołami w naszym regionie. Sekcja jest otwarta na kolejne placówki. Konrad jest uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26. Chłopiec podkreśla, że jego dziadek był pilotem. Od modelarstwa do pracy pilota daleka droga. Ale z pewnością latanie takim modelem rozbudza wyobraźnię.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej