Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Rzeźba na włosach. Szkolne konkursy

środa, 23 marzec 2016 16:28
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Pająk, irokez i rzeźba. To fryzury, jakie znalazły się na głowach modelek podczas konkursów, które odbyły się w radomskich szkołach. To bez wątpienia inspiracje dla odważnych i lubiących się wyróżniać.

 

Wiosna to dobry czas na zmiany. Na przykład garderoby i fryzury. Okazją do poznania wiosennych trendów i stylowych inspiracji dla włosów mogły być konkursy fryzjerskie zorganizowane w radomskich szkołach. Uczniowie puścili wodze wyobraźni i zaproponowali fryzury dla odważnych kobiet. Niektórzy czerpali inspirację z przyrody. - Chcę z włosów zrobić pajęczynę. Na pajęczynie będzie pająk, a do tego mała krateczka, która będzie wchodziła w warkocz – mówi Olga Kurek z ZSZ im. mjra Henryka Dobrzańskiego Hubala w Radomiu, w których zorganizowano konkurs pod hasłem „Fryzura jako rzeźba”. - Inspirowałem się rzeźbami, które oglądałem w internecie. Pomogła mi także szefowa na praktykach - mówi Bartosz Smagowski, także uczeń ZSZ. Tego typu konkursy to przede wszystkim sprawdzian dla uczniów radomskiego Hubala. - Celem konkursu jest pokazanie umiejętności, które nabywają nasi uczniowie – mówi Beata Jasek, dyrektor szkoły. Nie mniej oryginalne pomysły mieli uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego, w którym zorganizowano konkurs fryzjerski inspirowany filmem Mad Max. To jest bardzo mocny film. Opowiada o tym, że po wybuchu wojny wszystko walczy o przetrwanie, także kosmetologia i fryzjerstwo – tłumaczy Aleksandra Tusińska z ZDZ w Radomiu. Były irokezy, a we włosach ozdoby z filcu i bardzo dużo lakieru. To będzie irokez zrobiony z karbowanych włosów, do tego doczepiony będzie specjalny stelaż i włosy będą stać – opowiada Anna Raczyńska z kieleckiego ZDZ. To już drugi taki konkurs w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Uczestniczyły w nim zespoły między innymi z Lublina i Kielc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty
  Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.
 • Małe zainteresowanie konkursem w radomskim teatrze

  Tylko dwa zgłoszenia wpłynęły na konkurs dla młodych reżyserów organizowany przez radomski teatr. Dyrektor placówki – jak sam mówi – ma mieszane odczucia, bo – jak mówi – reżyserzy narzekają na brak pracy, a jak nadarza się okazja, to nie korzystają z niej.

 • Uczą młodych dobrych nawyków

  Bo burger może być zdrowy, a kulinaria stać się pasją. Tak samo jak fotografia. Zakład Doskonalenia Zawodowego realizuje dwa programy, które mają jeden cel. Pokazać młodym, że warto w wolnym czasie robić rzeczy pożyteczne, że warto mieć pasję.

 • Finał „Audite”. Złoto dla Rosjanina

  Igor Manasherov z Rosji wygrał I Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów „Audite” zorganizowany w Radomiu. Do koncertu finałowego jury zakwalifikowało sześciu dyrygentów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Rain And Snow

0°C

Radom

Rain And Snow

Wilgotność: 96%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • jutro

  Pochmurno 0°C -5°C