Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Szkoły Pilgrim w Radomiu

sobota, 28 maj 2016 16:48
Dział: Wiadomości
Autor 

„Żyjąc świadomie – budujesz przyszłość” - to hasło przewodnie ruchu Pilgrim. Założyciel ruchu Johan Hisch przyjechał do Radomia.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 4 w Radomiu jest pierwszą szkołą w mieście, która uzyskała certyfikat Pilgrim. Było to w ubiegłym roku. Dlatego to w tej placówce odbyła się konferencja Ruchu Pilgrim zorganizowana pod hasłem „Synergia, Edukacja, Integracja”. Johan Hisch, założyciel ruchu opowiadał o Pilgrim, o tym, że naczelną jego zasadą jest budowanie dobrych wartości, rozbudowywanie także świadomości u młodych i uczenie ich odpowiedzialności. Podczas konferencji wręczono certyfikaty Pilgrim kolejnym placówkom z Radomia i okolic. - Żeby zasłużyć na ten certyfikat, szkoły musiały zrealizować projekty w myśl idei Ruchu Pilgrim, czyli projekty promujące pozytywne wartości – mówi Joanna Narożnik, nauczyciel PSP nr 4 w Radomiu. To projekty o różnym charakterze, zachęcające uczniów do dbania o środowisko, także projekty artystyczne, lub mające na celu naukę języka obcego. Podczas konferencji certyfikaty Pilgrim odebrali przedstawiciele siedmiu instytucji: szkół, stowarzyszenia i domu pomocy społecznej.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • „Sercem malowane”, czyli pomoc dla trenera

    „Sercem malowane” pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się charytatywny festyn. Główny cel to zbiórka pieniędzy na leczenie chorego trenera Karola Gutkowskiego.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

8°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 76%

Wiatr: 6.44 km/h

  • dziś

    Przewaga chmur 21°C 5°C

  • jutro

    Miejscowe opady 19°C 8°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej