Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

W ZST stawiają na sport

czwartek, 02 czerwiec 2016 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Na sportowo obchodzono Dzień Dziecka w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. To nie przypadek, bo przy placówce działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu lekkoatletycznym. Z sukcesami.

 

„Dzień sportu” z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu to już tradycja. Tradycja ukształtowana przez sportowy profil szkoły. - Mając od kilku lat stadion lekkoatletyczny, wykorzystujemy go od rana do późnego wieczora. Ten stadion służy nie tylko naszym uczniom, ale także osobom spoza szkoły. To jest właśnie to, co powinno wyróżniać każdą szkołę. Sport jest jedną z podstawowych dziedzin, na które się stawia – mówi Bernadetta Kudas, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Męska część społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyła w sportowej rywalizacji. Indywidualnej i zespołowej. - Uczniom serwujemy fajne zawody w przeciąganiu liny, rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę, mamy quiz związany ze znajomością sportu i Radomia – mówi Małgorzata Soból, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Przeciąganie liny wymagało od uczestników tej konkurencji nie tylko siły fizycznej. W tym wypadku ważne jest nastawienie psychiczne. - Jak rozmawiamy z koleżankami i kolegami z innych szkół, to w szkołach przeważnie żeńskich jest problem z ćwiczeniem na lekcjach wychowania fizycznego. U nas takiego problemu nie ma – dodaje Małgorzata Soból. Turniej piłkarskich szóstek rozgrywano na boisku obok bieżni lekkoatletycznej. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie mniejszym cieszył się także turniej wirtualnej piłki nożnej, czyli II Mistrzostwa Zespołu Szkół Technicznych w grę Fifa na konsolach. - To są takie zawody wymienne. Niektórzy grają tutaj, później idą pograć na boisko i wracają do nas. Trzeba pamiętać, że dużo osób lubi tę grę i się nią fascynuje – mówi Łukasz Gierek, organizator turnieju. W Zespole Szkół Technicznych uczy się ponad 30 dziewcząt. Kilka z nich pasjonuje się lekkoatletyką. Natalia i Joanna, uczennice klasy pierwszej zakwalifikowały się na tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów młodszych. - Minimum zrobiła na 400 metrów przez płotki. Miałam czas 60,75 sekund. Mam nadzieję, ze na mistrzostwach złamię te 60 sekund i będzie medal – mówi Natalia Wosztyl, uczennica klasy pierwszej ZST w Radomiu. Drugie minimum wywalczyła Joanna Hajdrowska, także uczennica klasy pierwszej. - Moja konkurencja to rzut oszczepem 500 gramowym. Osiągnęłam wynik 55.01 metrów – mówi Joanna Hajdrowska. „Dzień sportu” w Zespole Szkół Technicznych to nie przypadek. Od września 2015 roku działa przy radomskim „techniku” Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu lekkoatletycznym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zbierali pieniądze dla chorej koleżanki

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 22 odbył się w piątek Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka. Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie chorej Oli, uczennicy PSP nr 22.

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Jak nie ulec manipulacjom? „Mózg” w ZST

  Manipuluje nami otoczenie, ale też i sami siebie możemy zmanipulować. Jak temu zapobiec? Zespół Szkół Technicznych zaprasza na doroczną wystawę „Mózg”, która trwa do 9 lutego.

 • Podziel się szpikiem. Akcja w ZST

  Ideę dawstwa szpiku kostnego promowali pracownicy i młodzież z Zespołu Szkół Technicznych. Akcja nosiła nazwę Komórkomania i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej