Dzisiaj jest: 16 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Politycy PO odpowiadają na zarzuty „Nowoczesnej”

poniedziałek, 20 czerwiec 2016 18:05
Dział: Wiadomości
Autor 

To co uprawia radomska Nowoczesna to politykierstwo, a nie polityka. Pani Kalinowska myli fakty i liczby. Tak ubiegłotygodniowe wypowiedzi przedstawicieli Nowoczesnej komentują przedstawiciele PO.

 

W ubiegły czwartek radomska „Nowoczesna” zaatakowała prezydenta Radosława Witkowskiego i radnego Wiesława Wędzonkę. Prezydentowi zarzuciła brak postępów w realizacji obietnic wyborczych. - Radomia nie stać, żeby tutaj prowadzić plantację czy hodowlę prezydentów. My nie potrzebujemy dojrzewającego prezydenta tylko prezydenta, który już jest dojrzałym politykiem i dojrzałym menedżerem – mówi Wojciech Bernat, wiceprzewodniczący „Nowoczesnej” w Radomiu. Oficjalne komentarze przedstawicieli Platformy Obywatelskiej są stonowane, ale nieoficjalnie padają mocne słowa, między innymi to, że taką wypowiedzią Wojciech Bernat sam siebie wykluczył z grona kandydatów na prezydenta miasta. Jak mówi Radosław Witkowski to, co robi Nowoczesna, to politykierstwo. - My tu w Radomiu nie chcemy uprawiać polityki, nie chcemy uprawiać takiego politykierstwa. Mamy określone zadania, które trzeba dla naszego miasta realizować - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Przedstawiciele partii Ryszarda Petru zarzucili prezydentowi zatrudnianie w miejskich spółkach ludzi z partyjnego nadania, brak pomysłu na zatrzymanie w mieście ludzi młodych i brak wystarczających działań w pozyskiwaniu inwestorów. „Nowoczesna” pytała także prezydenta Witkowskiego o obietnicę stworzenia 8 tysięcy miejsc pracy. - Gdy obejmowałem urząd prezydenta Radomia bezrobocie było na poziomie 21%. Dziś bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie 18%. To tylko pokazuje, że nasze działania realizowane poprzez Radomską Strefę Gospodarczą idą w dobrym kierunku – odpowiada na zarzuty prezydent Radosław Witkowski. Do zarzutów o nieetyczne działania odniósł się także Wiesław Wędzonka. Firma radnego ma kontrakt ze szpitalem miejskim. Wiesław Wędzonka odpowiadając na krytykę, zarzucił oponentom, że w ten sposób chcą na jego plecach dostać się do Rady Miejskiej i Parlamentu. - Dokładnie w tej samej sprawie już kilkanaście lat temu najpierw przedstawiciele SLD, a potem PiS i teraz „Nowoczesnej” usiłują coś z tym zrobić. Jak nie mają nic do powiedzenia, to mówią, że zostało złamane prawo etyczne – mówi Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Wiesława Wędzonki Katarzyna Kalinowska myli fakty i liczby. - Pomyłka co najmniej jednego rzędu cyfr jest dyskwalifikująca. Ja bym na miejscu rektora zastanowił się czy ta pani powinna uczyć młodzież – mówi Wiesław Wędzonka. Jak zapewnia Wiesław Wędzonka, przetarg w szpitalu został przeprowadzony rzetelnie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

  Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

 • Nowoczesna o reformie edukacji: „To powrót do socjalizmu”

  Radomska Nowoczesna kolejny raz krytykuje reformę edukacji. Wylicza koszty i mówi, że to powrót do socjalizmu. Zdaniem partii, potrzebna jest przede wszystkim debata nad właściwą podstawą programową.

 • Nowoczesna sadzi drzewa

  Nowoczesna krytykuje tzw. ustawę Szyszki. Na znak protestu działacze partii rozpoczynają sadzenie drzew. I zachęcają różne środowiska do podobnych akcji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej