Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Nowoczesna krytycznie o prezydencie

piątek, 15 lipiec 2016 18:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomski oddział Nowoczesnej krytykuje prezydenta Radomia. Zapowiadaną przez Radosława Witkowskiego walkę z bezrobociem nazywa „ściemą”.

 

W połowie czerwca Nowoczesna skierowała do prezydenta miasta kilka pytań. Radomscy działacze partii Ryszarda Petru zarzucili Radosławowi Witkowskiemu, że nie realizuje obietnic wyborczych. Chodziło m.in. o obiecane miejsca pracy dla radomian. Nowoczesna otrzymała właśnie odpowiedź od prezydenta i odniosła się do niej na spotkaniu dziennikarzami. - Chcieliśmy, aby prezydent wskazał choć 500 nowych miejsc pracy – mówi Wojciech Bernat, wiceprzewodniczący Nowoczesnej. Przedstawiciele Nowoczesnej.pl przekonywali, że prezydent Radomia nie realizuje obietnic z kampanii wyborczej. A zmniejszenie bezrobocia to efekt nie tyle jego działalności, co ogólnopolskiej tendencji. - Oceniamy prezydenta tylko za to, za co odpowiada. Cykle koniunkturalne nie są w jego gestii. A właśnie obecnie jest tendencja spadkowa w bezrobociu. I to, że w Radomiu jest teraz mniej osób bez pracy to nie zasługa władz miasta – komentuje Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca Nowoczesnej. Miejsca pracy wiążą się z inwestycjami. Zdaniem Katarzyny Kalinowskiej władze miasta wykorzystują rozwój firm radomskich. Ale wciąż brakuje zapowiadanych przez prezydenta inwestycji zewnętrznych. - Żadne miasto na świecie nie rozwija się tylko w oparciu tylko o lokalne firmy. Prezydent nawet nie może wskazać działek, które przeznaczy dla zewnętrznych inwestorów. Dlatego uważam jego obietnice za ściemę – podkreśla Katarzyna Kalinowska. Odpowiedź władz miasta na list Nowoczesnej nadeszła po niespełna miesiącu. Zdaniem autorów pytań to stanowczo zbyt długo. A wyjaśnienia prezydenta Nowoczesna uznała za ogólnikowe i wymijające.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

  Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej