Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Już widać zarysy nowej hali i stadionu

środa, 17 sierpień 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Widać jej pierwsze zarysy nowej hali widowiskowo-sportowej. Przy ulicy Struga trwa budowa Radomskiego Centrum Sportu. Obiekt ma być gotowy w 2018 roku.

 

Budowa Radomskiego Centrum Sportu rozpoczęła się na początku maja. W pierwszym miesiącu wykonawcy, czyli firmy Rosa-Bud z Radomia i Maxto z Krakowa rozebrały stare trybuny stadionu oraz budynek klubowy. Na przełomie maja i czerwca rozpoczęły się wykopy pod nową halę widowiskowo-sportową. - Przygotowujemy się do zalania głównego fundamentu, na którym będzie znajdowała się arena główna oraz budynki socjalne i biurowe. Rozpoczęły się parce nad uzbrajaniem tego terenu. W tym celu zostanie użyte blisko 200 ton stali – mówi Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Za projekt stadionu odpowiada radomski architekt Wojciech Gęsiak, który między innymi zaprojektował obecny stadion przy ulicy Narutowicza. Dziś władze miasta oraz inwestor spotkali się na terenie budowy z wykonawcami i projektantem. - Oceniamy postęp i zaawansowanie prac przy budowie Radomskiego Centrum Sportu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jak zapewnia prezydent Radosław Witkowski, budowa Radomskiego Centrum Sportu, przebiega zgodnie z planem. - Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem, co cieszy, bo perspektywa trzeciego kwartału 2018 roku jest coraz bliżej. A jak wiemy to termin kiedy powinniśmy cieszyć się już nową halą widowiskowo-sportową – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Inwestorem budowy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wykonawcy koncentrują się obecnie na budowie hali, ale jednocześnie trwają ustalenia dotyczące ostatecznego kształtu stadionu. - Zgodnie z harmonogramem trwają uzgodnienia koncepcji projektowej. Projektant ma przedstawić koncepcję, która zostanie zatwierdzona przez inwestora. MOSiR jest na etapie sprawdzania tej koncepcji i na przestrzeni kilkunastu dni będzie można ją przedstawić opinii publicznej – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. To co dzieje się na budowie przy ulicy Struga, można śledzić „na żywo” dzięki kamerze umieszczonej na dachu dawnego biurowca RWT. - Każdy kto chce zobaczyć postęp prac, ale i również podglądać co w danej chwili dzieje się na budowie, może wejść na stronę www.haladlaradomia.pl i tam można śledzić „na żywo” przebieg prac – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Konsorcjum firm Rosa-Bud i Maxto wybuduje dwie pierwsze zadaszone trybuny stadionu piłkarskiego. Trybuny mają powstać do 2018 roku, a ich budowa pochłonie około 30 milionów złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest na druga połowę 2018 roku. Całość, czyli hala i pierwszy etap budowy stadionu mają kosztować około 110 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Budują w dobrym tempie?

  Część powstającej przy ulicy Struga hali widowiskowo sportowej jest już oszklona. Zainstalowany został także dach. Większe wrażenie prace robią w środku. Trwa wyposażenie pierwszych pomieszczeń technicznych.

 • Stan pracy przy hali na ul. Struga

  Budowa Radomskiego Centrum Sportowego wkracza w kolejną fazę. Rozpoczął się montaż elementów dachu w hali widowiskowej przy ulicy Struga.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej