Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pogotowie w Radomiu wprowadza e-usługi

piątek, 09 wrzesień 2016 16:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Będzie można otrzymać dokumentację medyczną bez wychodzenia z domu, zamówić transport sanitarny przez internet. Radomskie pogotowie i szpital w Lipsku wprowadzą e-usługi.

 

To pierwszy krok na drodze do nowoczesności dla pogotowia ratunkowego z Radomia i szpitala powiatowego z Lipska. Władze pogotowia, szpitala i Mazowsza podpisały umowę na unijne dofinansowanie informatyzacji placówek i wprowadzenia w nich e-usług. Pogotowie w Radomiu zapowiada wprowadzenie siedmiu usług elektronicznych. Jedną z nich będzie e-dokumentacja, która znacznie ma ułatwić życie pacjentom. Teraz ci, którzy na przykład chcą uzyskać odpis dokumentacji związanej z udzielonym świadczeniem muszą przejść przez gąszcz formalności. - Pacjent musi się osobiście zgłosić do nas, wypełnić formularze, potwierdzić, potem czekać. Nie zawsze od ręki udaje się znaleźć potrzebne dokumenty, jeśli trzeba znaleźć akta sprzed kilku lat – opowiada Piotr Kowalski, dyrektor pogotowia ratunkowego w Radomiu. Po wprowadzeniu e-usługi uzyskanie dokumentów ma być dużo prostsze. Nie będzie konieczne wychodzenie z domu. Wszystko uda się załatwić przez internet. To jedno z wielu planowanych udogodnień. Potrzebujący będą mogli także zamówić on-line transport sanitarny, a w ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zostaną ustawione info kioski ułatwiające dostęp do lekarzy – informuje Piotr Kowalski. Na informatyzację i wdrażanie e-usług pogotowie z Radomia otrzymało ponad 5 milionów złotych unijnego dofinansowania. Prawie 2 miliony 700 tysięcy złotych otrzyma też szpital powiatowy z Lipska. To dofinansowanie na wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej i pakietu e-usług. - To jest wielka szansa dla nas żebyśmy dorównali innym szpitalom na Mazowszu - mówi Nina Siejko, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku. Informatyzacja pogotowia w Radomiu i szpitala w Lipsku będzie dużym krokiem na drodze do nowoczesności. Ale potrzeby są ogromne. Podstawowa to wymiana przestarzałego sprzętu i karetek. W tym roku pogotowie w Radomiu wzbogaciło się o 2 nowe ambulanse. Konieczna jest wymiana innych karetek i aparatur. Członek Zarządu Mazowsza obiecuje pomoc. - Będę rozmawiał z marszałkiem na temat możliwości dofinansowania zakupu nowego sprzętu dla ratownictwa – zapowiada Rafał Rajkowski, członek Zarządu Mazowsza. A nowe e-usługi w pogotowiu radomskim i lipskim szpitalu mają zostać wdrożone w 2018 roku.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • To były niespokojne święta

  Święta Wielkanocne minęły pracowicie przede wszystkim dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. W tym czasie karetki pogotowia wyjeżdżały 700 razy. Policja odnotowała 4 wypadki, w których 8 osób zostało rannych. Radomska „drogówka” zatrzymała 8 nietrzeźwych kierowców.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

 • Pracowite święta dla służb ratunkowych

  Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu pracowicie nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. Dużo pracy mieli także strażacy i policjanci.

 • Uratowali życie i...pomogli w kupnie roweru
  Ratownicy pomogli niepełnosprawnej osobie w zakupie nowego roweru. Kilka tygodni temu uratowali jej życie. Ale kiedy udzielali choremu pomocy, ktoś ukradł jego rower.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej