Dzisiaj jest: 24 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Wkrótce ruszy Budżet Obywatelski na 2018 rok

czwartek, 29 grudzień 2016 15:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 11 stycznia przyszłego roku będzie można zgłaszać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Lista projektów, które trafią pod głosowanie zostanie podana do publicznej wiadomości na początku maja.

 

To będzie już 5. edycja radomskiego Budżetu Obywatelskiego. - 11 stycznia rozpocznie się etap przyjmowania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Ten etap potrwa do 25 stycznia – mówi Emil Jaskulski, zastępca kierownika Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta UM w Radomiu. Kwota, jaka będzie do wydania na wybrane projekty na rok 2018 pozostaje bez zmian, czyli 4 miliony 800 tysięcy złotych. Po 800 tysięcy na każdy z pięciu obszarów budżetu. Sama idea Budżetu Obywatelskiego cieszy się wśród radomian niesłabnącym zainteresowaniem. - Jak najbardziej. Budżet Obywatelski wzbudza emocje poprzez zgłaszane projekty. Są one często bardzo kreatywne. A czy kontrowersyjne? Nie chcę tego oceniać. Mieszkańcy mają do dyspozycji karty do głosowania i na nich oceniają dany projekt – dodaje Emil Jaskulski. Do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 zakwalifikowano 117 projektów. Wydano w sumie 11 tysięcy kart do głosowania. Lista projektów na rok 2018 natomiast zostanie podana do publicznej wiadomości do 5 maja 2017 roku. Głosowanie rozpocznie się 15 maja i zakończy 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy w połowie lipca przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 • Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

 • Zmiany w Budżecie Obywatelskim

  11 stycznia ruszy nabór wniosków w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem budżet ze zmianami. Najważniejsza – wyłączenie instytucji, które teraz będą mogły ubiegać się o środki na własne inicjatywy w odrębnym dziale.

dami24 poleca

Przewaga chmur

0°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 72%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 6°C -3°C

 • jutro

  Słonecznie 8°C -5°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego