Dzisiaj jest: 16 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Fiskus czeka jeszcze tylko tydzień.

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Już tylko tydzień został na złożenie zeznań podatkowych i rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Z rozliczenia przez internet skorzystało do tej pory około 50-ciu tysięcy podatników.

Mimo że do końca kwietnia pozostał zaledwie tydzień, to kolejek w radomskich Urzędach Skarbowych nie ma. Podatnicy są tym mile zaskoczeni. W tym roku „skarbówki” w Radomiu spodziewają się ponad 140 tysięcy zeznań podatkowych. W samym I Urzędzie Skarbowym spodziewanych jest około 81 tysięcy PIT-ów. – W tym momencie mamy już złożonych około 65 tysięcy zeznań, z czego ponad 25 tysięcy zostało złożonych w formie elektronicznej – mówi Marek Majkuciński z I Urzędu Skarbowego w Radomiu. Urzędy Skarbowe w Radomiu zachęcają do rozliczania się przez internet i robią to skutecznie. W I Urzędzie Skarbowym dokumenty przez internet wypełniło ponad 25 tysięcy podatników. W drugim 20 tysięcy. – Po pierwsze przyśpiesza to cały proces. Przede wszystkim chodzi tu o zwrot pieniędzy jeżeli mamy nadpłatę. Mamy 3 miesiące na zwrot podatnikowi pieniędzy, a w momencie złożenia zeznania przez internet, czas zwrotu zostaje skrócony do około miesiąca – dodaje Marek Majkuciński. Większość podatników przywiązana jest jednak do tradycyjnej formy składania PIT-ów, czyli osobistego odwiedzenia Urzędu Skarbowego. – Podatnicy w I Urzędzie Skarbowym obsługiwani są na bieżąco. Stale mamy czynne 12 stanowisk do przyjmowania zeznań. Kolejek nie ma i jeśli zachodzi taka potrzeba, to uruchamiamy kolejne stanowiska – mówi Elżbieta Magiera z I Urzędu Skarbowego w Radomiu. Tradycyjnie, w dwa ostatnie dni, które pozostaną na rozliczenie się z Fiskusem czyli 29 i 30 kwietnia, urzędy będą otwarte dłużej niż zwykle.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Bez tłumów, ale kolejki były. Ostatni dzień składania PIT-ów

    2 maja to ostatni dzień składania zeznań podatkowych. W radomskich urzędach skarbowych nie było tłumów, ale z każdą minutą kolejki stawały się coraz dłuższe.

  • Ostatni dzień na rozliczenie PIT

    2 maja to w tym roku ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem. Niedopełnienie tego obowiązku skutkować może mandatem, ale każdy przypadek rozpatrywany będzie indywidualnie.

  • Rozlicz się ze skarbówką

    Rozliczyć roczne podatki trzeba, ale warto to zrobić już teraz i przez internet. Dlaczego? Bo wtedy czas zwrotu nadpłaconego podatku może się skrócić nawet do dwóch tygodni – zachęcają urzędnicy podatkowi. Żeby ułatwić radomianom roczne rozliczenie, radomskie skarbówki w pierwszą sobotę marca organizują Dzień Otwarty w urzędach. Tydzień później czynne będzie stoisko urzędów skarbowych w jednym z radomskich centrów handlowych, gdzie także będzie można złożyć roczny PIT i uzyskać pomoc w jego wypełnieniu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej