Dzisiaj jest: 24 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Ruszył Budżet Obywatelski. Magistrat czeka na projekty

czwartek, 12 styczeń 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 25 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 5 edycja budżetu. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

Projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są od 11 stycznia. Pomoc merytoryczną oferuje Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. Pracownice referatu o Budżecie Obywatelskim rozmawiają z mieszkańcami Radomia także na ulicach i w autobusach komunikacji miejskiej. - Pracownicy kancelarii prezydenta jeżdżą autobusami, rozmawiają z ludźmi, jesteśmy także na przystankach. Pytamy ludzi o Budżet Obywatelski, o ich świadomość i o to, czy biorą udział w głosowaniu, czy składają projekty – mówi Martyna Kuna z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Badania ankietowe przeprowadzane między innymi w autobusach mają pomóc w jak najlepszej realizacji Budżetu Obywatelskiego. - Świadomość mieszkańców co do Budżetu Obywatelskiego jest duża. 90% badanych wie co to jest Budżet Obywatelski. Spora część wzięła także choć raz udział w głosowani – dodaje Martyna Kuna.
Projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok można składać drogą elektroniczną, wchodząc na stronę www.konsultacje.radom.pl. Można także złożyć projekt w formie papierowej pobierając formularz ze strony www.konsultacje.radom.pl, lub zgłaszając się osobiście do stałych punktów przyjmowania wniosków: biurze Rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki, Biurze Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego, Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta przy ulicy Żeromskiego oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga. Do tej pory dla potrzeb Budżetu Obywatelskiego zabezpieczono około 17 milionów złotych. Na 5 edycję przeznaczono 4 miliony 800 tysięcy złotych, czyli po 800 tysięcy złotych na każdy z obszarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 • Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

 • Zmiany w Budżecie Obywatelskim

  11 stycznia ruszy nabór wniosków w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem budżet ze zmianami. Najważniejsza – wyłączenie instytucji, które teraz będą mogły ubiegać się o środki na własne inicjatywy w odrębnym dziale.

dami24 poleca

Przewaga chmur

0°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 72%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 6°C -3°C

 • jutro

  Słonecznie 8°C -5°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego