Dzisiaj jest: 22 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Ruszył Budżet Obywatelski. Magistrat czeka na projekty

czwartek, 12 styczeń 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 25 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 5 edycja budżetu. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

Projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są od 11 stycznia. Pomoc merytoryczną oferuje Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. Pracownice referatu o Budżecie Obywatelskim rozmawiają z mieszkańcami Radomia także na ulicach i w autobusach komunikacji miejskiej. - Pracownicy kancelarii prezydenta jeżdżą autobusami, rozmawiają z ludźmi, jesteśmy także na przystankach. Pytamy ludzi o Budżet Obywatelski, o ich świadomość i o to, czy biorą udział w głosowaniu, czy składają projekty – mówi Martyna Kuna z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Badania ankietowe przeprowadzane między innymi w autobusach mają pomóc w jak najlepszej realizacji Budżetu Obywatelskiego. - Świadomość mieszkańców co do Budżetu Obywatelskiego jest duża. 90% badanych wie co to jest Budżet Obywatelski. Spora część wzięła także choć raz udział w głosowani – dodaje Martyna Kuna.
Projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok można składać drogą elektroniczną, wchodząc na stronę www.konsultacje.radom.pl. Można także złożyć projekt w formie papierowej pobierając formularz ze strony www.konsultacje.radom.pl, lub zgłaszając się osobiście do stałych punktów przyjmowania wniosków: biurze Rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki, Biurze Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego, Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta przy ulicy Żeromskiego oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga. Do tej pory dla potrzeb Budżetu Obywatelskiego zabezpieczono około 17 milionów złotych. Na 5 edycję przeznaczono 4 miliony 800 tysięcy złotych, czyli po 800 tysięcy złotych na każdy z obszarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Magistrat złoży wnioski o dofinansowanie

  Radomski magistrat złoży do wojewody mazowieckiego, wnioski o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów oraz na budowę I odcinaka trasy N-S. Pieniądze mają pochodzi z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

dami24 poleca

Słonecznie

8°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 79%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 23°C 8°C

 • jutro

  Miejscowe burze z piorunami 24°C 12°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej