Dzisiaj jest: 1 Maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - Święto Pracy

Ruszył Budżet Obywatelski. Magistrat czeka na projekty

czwartek, 12 styczeń 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 25 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 5 edycja budżetu. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

Projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są od 11 stycznia. Pomoc merytoryczną oferuje Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. Pracownice referatu o Budżecie Obywatelskim rozmawiają z mieszkańcami Radomia także na ulicach i w autobusach komunikacji miejskiej. - Pracownicy kancelarii prezydenta jeżdżą autobusami, rozmawiają z ludźmi, jesteśmy także na przystankach. Pytamy ludzi o Budżet Obywatelski, o ich świadomość i o to, czy biorą udział w głosowaniu, czy składają projekty – mówi Martyna Kuna z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Badania ankietowe przeprowadzane między innymi w autobusach mają pomóc w jak najlepszej realizacji Budżetu Obywatelskiego. - Świadomość mieszkańców co do Budżetu Obywatelskiego jest duża. 90% badanych wie co to jest Budżet Obywatelski. Spora część wzięła także choć raz udział w głosowani – dodaje Martyna Kuna.
Projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok można składać drogą elektroniczną, wchodząc na stronę www.konsultacje.radom.pl. Można także złożyć projekt w formie papierowej pobierając formularz ze strony www.konsultacje.radom.pl, lub zgłaszając się osobiście do stałych punktów przyjmowania wniosków: biurze Rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki, Biurze Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego, Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta przy ulicy Żeromskiego oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga. Do tej pory dla potrzeb Budżetu Obywatelskiego zabezpieczono około 17 milionów złotych. Na 5 edycję przeznaczono 4 miliony 800 tysięcy złotych, czyli po 800 tysięcy złotych na każdy z obszarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rekordowa liczba projektów w budżecie obywatelskim

  Prawie 200 z ponad 350 zgłoszonych wniosków zostało dopuszczonych do głosowania w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pełną listę projektów poznamy 5 maja. Głosowanie rozpocznie się 15 maja.

 • Jakie propozycje do budżetu obywatelskiego? Trwa analiza

  Ogród Sensoryczny, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka A. Wajdy to tylko niektóre projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Urzędnicy analizują wnioski. Jest ich ponad 350.

 • Budżet Obywatelski 2018: rekordowa liczba projektów

  Ponad 350 projektów zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To o ponad 70 projektów więcej niż na rok 2017. Będzie to już 5 edycja BO. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 • Wkrótce ruszy Budżet Obywatelski na 2018 rok

  Od 11 stycznia przyszłego roku będzie można zgłaszać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Lista projektów, które trafią pod głosowanie zostanie podana do publicznej wiadomości na początku maja.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Przewaga chmur

5°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 12°C 5°C

 • jutro

  Przewaga chmur 16°C 5°C