Dzisiaj jest: 16 Grudnia 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Ruszył Budżet Obywatelski. Magistrat czeka na projekty

czwartek, 12 styczeń 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 25 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 5 edycja budżetu. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

Projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są od 11 stycznia. Pomoc merytoryczną oferuje Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. Pracownice referatu o Budżecie Obywatelskim rozmawiają z mieszkańcami Radomia także na ulicach i w autobusach komunikacji miejskiej. - Pracownicy kancelarii prezydenta jeżdżą autobusami, rozmawiają z ludźmi, jesteśmy także na przystankach. Pytamy ludzi o Budżet Obywatelski, o ich świadomość i o to, czy biorą udział w głosowaniu, czy składają projekty – mówi Martyna Kuna z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Badania ankietowe przeprowadzane między innymi w autobusach mają pomóc w jak najlepszej realizacji Budżetu Obywatelskiego. - Świadomość mieszkańców co do Budżetu Obywatelskiego jest duża. 90% badanych wie co to jest Budżet Obywatelski. Spora część wzięła także choć raz udział w głosowani – dodaje Martyna Kuna.
Projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok można składać drogą elektroniczną, wchodząc na stronę www.konsultacje.radom.pl. Można także złożyć projekt w formie papierowej pobierając formularz ze strony www.konsultacje.radom.pl, lub zgłaszając się osobiście do stałych punktów przyjmowania wniosków: biurze Rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki, Biurze Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego, Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta przy ulicy Żeromskiego oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga. Do tej pory dla potrzeb Budżetu Obywatelskiego zabezpieczono około 17 milionów złotych. Na 5 edycję przeznaczono 4 miliony 800 tysięcy złotych, czyli po 800 tysięcy złotych na każdy z obszarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 22.53 km/h

  • dziś

    Pochmurno 2°C 0°C

  • jutro

    Przewaga chmur 1°C -2°C