Dzisiaj jest: 22 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Budżet Obywatelski 2018: rekordowa liczba projektów

czwartek, 26 styczeń 2017 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 350 projektów zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To o ponad 70 projektów więcej niż na rok 2017. Będzie to już 5 edycja BO. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

 

Środa była ostatnim dniem kiedy można było zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Najwięcej projektów zgłoszono drogą elektroniczną. - Zgłoszono 352 wnioski. To rekord w historii Budżetu Obywatelskiego. Przez internet zgłoszono ponad 200 wniosków – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. Które projekty ostatecznie trafią pod głosowanie, okaże się 5 maja. Wtedy prezydent Radosław Witkowski przedstawi listę projektów, z których radomianie będą wybierać te, które ostatecznie trafią do realizacji. - Jest kilka ciekawych projektów. Jest między innymi rozbudowa systemu informacji miejskiej oraz projekt tożsamościowy dotyczący radomskiego Protestu Robotniczego: pomnik wózka akumulatorowego, symbolu Radomskiego Czerwca'76 – mówi Mateusz Tyczyński. Głosowanie potrwa miesiąc i rozpocznie się 15 maja. Potrwa do 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 17 lipca. Podobnie jak w ubiegłym roku na Budżet Obywatelski 2018 została przeznaczona kwota 4 milionów 800 tysięcy złotych. Po 800 tysięcy na każdy z pięciu obszarów budżetu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 • Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

dami24 poleca

Słonecznie

8°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 79%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 23°C 8°C

 • jutro

  Miejscowe burze z piorunami 24°C 12°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej