Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Popracuj nad motywacją. Zobacz „Mózg”

poniedziałek, 30 styczeń 2017 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Można poćwiczyć motywację próbując nawlec nitkę na igłę będącą...pod napięciem. Zespół Szkół Technicznych kolejny rok z rzędu przygotował wystawę „Mózg”. Organizatorzy chcą zwrócić na motywację i na skupienie.

 

 

Nawlekanie zwykłej nitki na igłę często stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba mieć jeszcze więcej motywacji i dużego skupienia, żeby tę czynność wykonać z drucianą nitką i igłą będącą pod napięciem. Jeśli druciana nitka nie trafi w ucho igły, wówczas delikatnie - ale jednak - rażeni jesteśmy prądem. To jeden z eksperymentów, jaki w tym roku proponują odwiedzającym organizatorzy wystawy „Mózg” prezentowanej w Zespole Szkół Technicznych. Eksperymenty i stoiska wystawowe przygotowali uczniowie. - To są rzeczy, których oni uczyli się przez ostanie pół roku – informuje Tomasz Magnowski z ZST w Radomiu.
Na wystawie prezentowane są zarówno gadżety, np. bluetooth bransoletka, za pomocą której sterujemy dronem. Są też doświadczenia, np. z elektromagnesem. To doświadczenie uczy właściwej współpracy. Są nawet zagadnienia z zakresu psychologii. Anna opowiada o timeboxingu, czyli sposobie na właściwe zaplanowanie pracy. - Timeboxing pomaga neutralizować szumy, czyli rzeczy, które mogą rozpraszać, a wzmacnia sygnał, czyli nastawienie na konkretną pracę - wyjaśnia Anna Gutkowska, uczennica ZST w Radomiu.
Paweł z kolei zachęca kolegów do tego, żeby nie ograniczali swojej wyobraźni. Chce rozwijać ich kreatywność poprzez układanie klocków. Ale nie zwykłych klocków. - Mamy tu klocki multimedialne, które łączymy poprzez magnesy. Jest to bardzo proste do wykonania. Możemy zrobić termometr, samochody na pilot i wiele innych rzeczy. Wszystko zależy od naszej kreatywności - mówi
Paweł Guzik, uczeń ZST.
Eksperymenty mają zwrócić uwagę na motywację i skupienie. Co roku szkoła poświęca wystawę innej tematyce. W tym roku organizatorzy zauważają, że coraz trudniej jest nam się skupić i zmotywować do działań. - Wydaje się, że motywacja i skupienie to rzeczy, które coraz trudniej osiągnąć. Mamy zalew informacji, natłok zdarzeń – dodaje Tomasz Magnowski.
Wystawa będzie prezentowana w Zespole Szkół Technicznych do 10 lutego w godzinach od 9.00 do 14.00. Grupy zorganizowane muszą się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej szkoły. Indywidualni odwiedzający rejestrować się nie muszą. W ubiegłym roku wystawę „Mózg” odwiedziło około 1200 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Buty na wystawie w „Malczewskim”

  Jakie buty noszono kilkadziesiąt, kilkaset lat temu można zobaczyć na najnowszej wystawie w muzeum im. J. Malczewskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Każdy krok zostawia ślad”.

 • Fotografia - wielka pasja

  Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Cyfrowe światy w Bibliotece Publicznej

  „Cyfrowe Światy” Piotra Sokołowskiego można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawa otworzyła artystyczny sezon Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń.

 • Galeria malarstwa w nowym ujęciu

  25 nowych obrazów znalazło się w Galerii Malarstwa polskiego XIX i XX wieku w muzeum Malczewskiego. Nowych, czyli dawno nie widzianych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Rain And Snow

0°C

Radom

Rain And Snow

Wilgotność: 96%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • jutro

  Pochmurno 0°C -5°C