Dzisiaj jest: 17 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Popracuj nad motywacją. Zobacz „Mózg”

poniedziałek, 30 styczeń 2017 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Można poćwiczyć motywację próbując nawlec nitkę na igłę będącą...pod napięciem. Zespół Szkół Technicznych kolejny rok z rzędu przygotował wystawę „Mózg”. Organizatorzy chcą zwrócić na motywację i na skupienie.

 

 

Nawlekanie zwykłej nitki na igłę często stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba mieć jeszcze więcej motywacji i dużego skupienia, żeby tę czynność wykonać z drucianą nitką i igłą będącą pod napięciem. Jeśli druciana nitka nie trafi w ucho igły, wówczas delikatnie - ale jednak - rażeni jesteśmy prądem. To jeden z eksperymentów, jaki w tym roku proponują odwiedzającym organizatorzy wystawy „Mózg” prezentowanej w Zespole Szkół Technicznych. Eksperymenty i stoiska wystawowe przygotowali uczniowie. - To są rzeczy, których oni uczyli się przez ostanie pół roku – informuje Tomasz Magnowski z ZST w Radomiu.
Na wystawie prezentowane są zarówno gadżety, np. bluetooth bransoletka, za pomocą której sterujemy dronem. Są też doświadczenia, np. z elektromagnesem. To doświadczenie uczy właściwej współpracy. Są nawet zagadnienia z zakresu psychologii. Anna opowiada o timeboxingu, czyli sposobie na właściwe zaplanowanie pracy. - Timeboxing pomaga neutralizować szumy, czyli rzeczy, które mogą rozpraszać, a wzmacnia sygnał, czyli nastawienie na konkretną pracę - wyjaśnia Anna Gutkowska, uczennica ZST w Radomiu.
Paweł z kolei zachęca kolegów do tego, żeby nie ograniczali swojej wyobraźni. Chce rozwijać ich kreatywność poprzez układanie klocków. Ale nie zwykłych klocków. - Mamy tu klocki multimedialne, które łączymy poprzez magnesy. Jest to bardzo proste do wykonania. Możemy zrobić termometr, samochody na pilot i wiele innych rzeczy. Wszystko zależy od naszej kreatywności - mówi
Paweł Guzik, uczeń ZST.
Eksperymenty mają zwrócić uwagę na motywację i skupienie. Co roku szkoła poświęca wystawę innej tematyce. W tym roku organizatorzy zauważają, że coraz trudniej jest nam się skupić i zmotywować do działań. - Wydaje się, że motywacja i skupienie to rzeczy, które coraz trudniej osiągnąć. Mamy zalew informacji, natłok zdarzeń – dodaje Tomasz Magnowski.
Wystawa będzie prezentowana w Zespole Szkół Technicznych do 10 lutego w godzinach od 9.00 do 14.00. Grupy zorganizowane muszą się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej szkoły. Indywidualni odwiedzający rejestrować się nie muszą. W ubiegłym roku wystawę „Mózg” odwiedziło około 1200 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

 • Jak nie ulec manipulacjom? „Mózg” w ZST

  Manipuluje nami otoczenie, ale też i sami siebie możemy zmanipulować. Jak temu zapobiec? Zespół Szkół Technicznych zaprasza na doroczną wystawę „Mózg”, która trwa do 9 lutego.

 • Młynarz świadomości

  W Domu Kultury Borki można obejrzeć wystawę prac Marka Maja. Obrazy przedstawiają surrealistyczne wizje artysty. Symboliczne znaczenie mają tajemnicze wiatraki.

dami24 poleca

Breezy

-6°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 85%

Wiatr: 40.23 km/h

 • dziś

  Opady śniegu -5°C -10°C

 • jutro

  Pochmurno -5°C -11°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego