Dzisiaj jest: 17 Grudnia 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Jest kasa na uporządkowanie żołnierskich grobów

czwartek, 09 luty 2017 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

 

Wojewoda mazowiecki przekaże 35 tysięcy złotych na prace porządkowe grobów wojskowych na terenie Radomia. Radomski magistrat stara się także o pieniądze na remont kwatery wojennej na cmentarzu na Firleju..

 

Wojewoda mazowiecki co roku przekazuje pieniądze na utrzymanie lub remont grobów żołnierskich na terenie Radomia. Dbanie o takie miejsca pamięci należy do obowiązków wojewody. Z tych pieniędzy, kwota 160 tysięcy złotych został przeznaczona na prace na cmentarzu na Firleju. - Za te pieniądze zostało wykonane nowe ogrodzenie oraz nowa tablica informacyjna – mówi Jan Maciaszek, dyrektor cmentarza na Firleju. W tym roku wojewoda mazowiecki przekaże 35 tysięcy złotych na utrzymanie żołnierskich miejsc pamięci na terenie Radomia. Pojawiła się także szansa na dodatkowe pieniądze od wojewody na generalny remont kwatery wojennej na cmentarzu na Firleju. - Wojewoda obiecał, że jeżeli znajdzie pieniądze, to będziemy mogli także zająć się remontem całej kwatery – mówi Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Jeżeli wojewoda mazowiecki znajdzie w budżecie pieniądze na remont kwarty wojennej na cmentarzu na Firleju, to prace zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Przewaga chmur 1°C -1°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -2°C