Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Maraton przed maturą

wtorek, 28 kwiecień 2015 19:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko setka tegorocznych maturzystów z Radomia wzięła udział w maratonie matematycznym przed maturą, który zorganizował Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny.

To pierwszy tego typu maraton matematyczny przed maturą w historii radomskiego uniwersytetu. Oprócz oczywiście celu marketingowego, uczelnia postanowiła pomóc maturzystom w przygotowaniu się do matury z matematyki. – Młodzi ludzie, którzy przychodzą do nas na studia czy do innych uczelni, nie zawsze mają odpowiednie przygotowanie z przedmiotów ścisłych – mówi profesor Adam Figura, dziekan Wydziału Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Z zaproszenia Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego do udziału w maratonie matematycznym skorzystała blisko setka tegorocznych maturzystów.

Uczestnicy maratonu zostali podzieleni na dwie grupy. – Jedna grupa to te osoby, które będą wybierały profil podstawowy na maturze, a druga grupa to osoby, które wybiorą profil rozszerzony – dodaje profesor Adam Figura.

Powtórzenie materiału z matematyki przed tegoroczną maturą trwało kilka godzin. – W pierwszej części rozwiązywaliśmy przykładowy arkusz zadań maturalnych, zwracając uwagę na problemy techniczne. W drugiej części uczestnicy maratonu zadawali pytania dotyczące matury z języka niemieckiego – wyjaśnia Monika Maj, wykładowca na UTH w Radomiu.

Pierwszy maraton matematyczny przed maturą cieszył się dużym zainteresowaniem maturzystów. Radomska uczelnia nie wyklucza, że tego typu spotkania będą kontynuowane w przyszłości.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Maturzyści zmierzyli się z matematyką

  Poniedziałek był drugim dniem tegorocznych matur. Absolwenci szkół średnich mierzyli się z matematyką.

 • Na początek język polski. Matury 2018 rozpoczęte

  Za tegorocznymi absolwentami szkół średnich już egzamin pisemny z języka polskiego. W Radomiu do matury przystąpiło ponad 2800 uczniów.

 • 5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

  Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 • Pięć uczelni na rzecz wojska

  Konsorcjum COP, którego współzałożycielem jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, powiększyło się o dwie akademie morskie. Cel grupy to współpraca z polskim przemysłem zbrojeniowym.

   

   

  Do Konsorcjum COP Tradycja, Obronność dołączyły Akademie Morskie w Gdyni i Szczecinie. W sobotę w Radomiu odbyło się podpisanie umowy rozszerzającej grupę o nowe uczelnie. Konsorcjum powołały 1 września trzy szkoły wyższe: Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Politechnika Rzeszowska i Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.
  - Dowiedzieliśmy się, że Polska Grupa Zbrojeniowa posiada stocznie marynarki wojennej. Dlatego zaproponowaliśmy przystąpienie do Konsorcjum akademiom w Gdyni i Szczecinie – mówi Zbigniew Łukasik, rektor UT-H.
  Współpraca pięciu uczelni poszerza możliwości współpracy z Polską Grupa Zbrojeniową.
  - Współpraca pięciu uczelni stawia nasze szkoły w zupełnie innej, lepszej pozycji w polskim szkolnictwie – podkreśla Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.
  Zlecenia na rzecz zbrojeniówki oznaczają nowe kontrakty, czyli po prostu pieniędzy dla uczelni.
  - Udział w projektach Ministerstwa Obrony Narodowej to nowe źródło finansowania – zapewnia Wojciech Ślączka, rektor AM w Szczecinie.
  Działalność Konsorcjum to również szansa dla studentów. Realizacja badań poszerza możliwości zatrudnienia dla absolwentów.
  - Ukończenie uczelni, która uczestniczy w pracach Konsorcjum, podnosi wartość oferty jaką składa student starający się o pracę - przekonuje Janusz Zarębski, rektor AM w Gdyni.
  Przemysł zbrojeniowy wymaga badań w wielu dziedzinach, m.in. elektronice, czy mechanice.
  - Efekty prac badawczych wzbogacają nasz proces dydaktyczny – zaznacza Wojciech Ślączka.
  Nazwa konsorcjum nawiązuje do Centralnego Okręgu Przemysłowego. Siedziby uczelni, które powołały grupę, znajdują się na terenie COP. Jak zapewniali rektorzy do konsorcjum mogą dołączyć kolejne uczelnie.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej