Dzisiaj jest: 24 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Jakie propozycje do budżetu obywatelskiego? Trwa analiza

piątek, 24 luty 2017 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Ogród Sensoryczny, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka A. Wajdy to tylko niektóre projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Urzędnicy analizują wnioski. Jest ich ponad 350.

 

Będzie to już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Do wydania są 4 miliony 800 tysięcy złotych. Wstępną analizę nadesłanych projektów przeprowadzili już pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. - Najwięcej projektów zgłoszono drogą elektroniczną - 352 wnioski. To absolutny rekord w historii Budżetu Obywatelskiego w Radomiu. Ponad 200 wniosków radomianie złożyli przez internet – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Wszystkie, zgłoszone projekty, trafiły już do poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego, które są odpowiedzialne za ich realizację. Wśród 352 projektów nie brakuje pomysłów związanych z budową i remontem chodników, budową zatok parkingowych, budową siłowni zewnętrznych czy placów zabaw dla dzieci. Do Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok zgłoszono także między innymi projekty pod nazwą: Ogród Sensoryczny na Ustroniu, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka Andrzeja Wajdy, Park Królewicza Kazimierza czy Codzienny Pokaz Iluminacji 3D na budynku Urzędu Miejskiego. Które pomysły ostatecznie trafią pod głosowanie, okaże się 5 maja. Głosowanie potrwa miesiąc i rozpocznie się 15 maja. Potrwa do 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 17 lipca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 • Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

 • Zmiany w Budżecie Obywatelskim

  11 stycznia ruszy nabór wniosków w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem budżet ze zmianami. Najważniejsza – wyłączenie instytucji, które teraz będą mogły ubiegać się o środki na własne inicjatywy w odrębnym dziale.

dami24 poleca

Przewaga chmur

0°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 72%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 6°C -3°C

 • jutro

  Słonecznie 8°C -5°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego