Dzisiaj jest: 1 Maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - Święto Pracy

Jakie propozycje do budżetu obywatelskiego? Trwa analiza

piątek, 24 luty 2017 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Ogród Sensoryczny, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka A. Wajdy to tylko niektóre projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Urzędnicy analizują wnioski. Jest ich ponad 350.

 

Będzie to już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Do wydania są 4 miliony 800 tysięcy złotych. Wstępną analizę nadesłanych projektów przeprowadzili już pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. - Najwięcej projektów zgłoszono drogą elektroniczną - 352 wnioski. To absolutny rekord w historii Budżetu Obywatelskiego w Radomiu. Ponad 200 wniosków radomianie złożyli przez internet – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Wszystkie, zgłoszone projekty, trafiły już do poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego, które są odpowiedzialne za ich realizację. Wśród 352 projektów nie brakuje pomysłów związanych z budową i remontem chodników, budową zatok parkingowych, budową siłowni zewnętrznych czy placów zabaw dla dzieci. Do Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok zgłoszono także między innymi projekty pod nazwą: Ogród Sensoryczny na Ustroniu, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka Andrzeja Wajdy, Park Królewicza Kazimierza czy Codzienny Pokaz Iluminacji 3D na budynku Urzędu Miejskiego. Które pomysły ostatecznie trafią pod głosowanie, okaże się 5 maja. Głosowanie potrwa miesiąc i rozpocznie się 15 maja. Potrwa do 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 17 lipca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rekordowa liczba projektów w budżecie obywatelskim

  Prawie 200 z ponad 350 zgłoszonych wniosków zostało dopuszczonych do głosowania w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pełną listę projektów poznamy 5 maja. Głosowanie rozpocznie się 15 maja.

 • Budżet Obywatelski 2018: rekordowa liczba projektów

  Ponad 350 projektów zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To o ponad 70 projektów więcej niż na rok 2017. Będzie to już 5 edycja BO. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 • Ruszył Budżet Obywatelski. Magistrat czeka na projekty

  Do 25 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 5 edycja budżetu. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 • Wkrótce ruszy Budżet Obywatelski na 2018 rok

  Od 11 stycznia przyszłego roku będzie można zgłaszać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Lista projektów, które trafią pod głosowanie zostanie podana do publicznej wiadomości na początku maja.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Przewaga chmur

5°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 12°C 5°C

 • jutro

  Przewaga chmur 16°C 5°C