Dzisiaj jest: 22 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Jakie propozycje do budżetu obywatelskiego? Trwa analiza

piątek, 24 luty 2017 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Ogród Sensoryczny, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka A. Wajdy to tylko niektóre projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Urzędnicy analizują wnioski. Jest ich ponad 350.

 

Będzie to już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Do wydania są 4 miliony 800 tysięcy złotych. Wstępną analizę nadesłanych projektów przeprowadzili już pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego. - Najwięcej projektów zgłoszono drogą elektroniczną - 352 wnioski. To absolutny rekord w historii Budżetu Obywatelskiego w Radomiu. Ponad 200 wniosków radomianie złożyli przez internet – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Wszystkie, zgłoszone projekty, trafiły już do poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego, które są odpowiedzialne za ich realizację. Wśród 352 projektów nie brakuje pomysłów związanych z budową i remontem chodników, budową zatok parkingowych, budową siłowni zewnętrznych czy placów zabaw dla dzieci. Do Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok zgłoszono także między innymi projekty pod nazwą: Ogród Sensoryczny na Ustroniu, Tężnia Solankowa, Teatr na Fontannach, ławeczka Andrzeja Wajdy, Park Królewicza Kazimierza czy Codzienny Pokaz Iluminacji 3D na budynku Urzędu Miejskiego. Które pomysły ostatecznie trafią pod głosowanie, okaże się 5 maja. Głosowanie potrwa miesiąc i rozpocznie się 15 maja. Potrwa do 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 17 lipca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 • Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

dami24 poleca

Słonecznie

8°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 79%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 23°C 8°C

 • jutro

  Miejscowe burze z piorunami 24°C 12°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej