Dzisiaj jest: 24 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Sesja „zwyczajna”, choć bywało gorąco

poniedziałek, 27 marzec 2017 17:57
Dział: Wiadomości
Autor 

W poniedziałek odbyła się sesja Rady Miejskiej. Radni przyjęli m.in. projekt uchwały ws. wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2017 rok. Rozmawiali o trasie N-S, sytuacji szpitala na Józefowie. Były pytania o Port Lotniczy.

 

SESJA270317

Momentami było gorąco i iskrzyło. Zwłaszcza między przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Wójcikiem, a wiceprezydentem Radomia Konradem Frysztakiem. Powód był błahy, poszło o czarno białe kartki, które zdaniem radnego Ryszarda Fałka mogłyby być kolorowe. Wiceprezydent Frysztak odpowiedział, że kartkę przygotowało Biuro Rady Miejskiej. Wtedy przewodniczący Rady Dariusz Wójcik ostro przypomniał, że kartki zostały przygotowane w oparciu o to, co dostarczył wiceprezydent. Z czarno białej nie da się zrobić kolorowej.

Cała sesja Rady Miejskiej na antenie Telewizji Dami we wtorek, o godzinie 9.00 Powtórka w sobotę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Robert Utkowski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Burzliwa sesja nadzwyczajna. Radni przyjęli RPD

  To była jedna z najburzliwszych – o ile na najburzliwsza – w tej kadencji Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna. Po ponad dwóch godzinach kłótni, pyskówek i wzajemnego obrażania się, radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim i przyjęli ku radości obecnych na sesji mieszkańców Radomia, Radomski Program Drogowy w wersji proponowanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Radni szukają porozumienia w sprawie budżetu

  Najprawdopodobniej 12 marca odbędzie sesja nadzwyczajna rady miejskiej. Radni zajmą się na niej między innymi budową oddziału rehabilitacji. Ta sesja to wynik porozumienia, jakie udało się ostatnio osiągnąć.

 • Bez zmian w radzie miejskiej

  Wbrew przewidywaniom nie doszło podczas sesji rady miejskiej do odwołania przewodniczących 4 komisji i wiceprzewodniczącej prezydium rady. Opozycja po negocjacjach wycofała swoje wnioski w tej sprawie.

 • Do trzech razy sztuka. Radni uchwalili budżet Radomia

  Radni za trzecim podejściem uchwali budżet Radomia na 2018 rok. 'Za' głosowało 26 radnych. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciwko.

dami24 poleca

Przewaga chmur

0°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 72%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 6°C -3°C

 • jutro

  Słonecznie 8°C -5°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego