Dzisiaj jest: 20 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Mieszkanie w złym stanie. Kto winny?

środa, 05 kwiecień 2017 17:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Grzyb i zacieki wodne na ścianach, odpadająca farba. W takich warunkach mieszka pan Zbigniew. Mówi, że to wina spółdzielni, która nie interesuje się stanem lokalu. Spółdzielnia broni się twierdząc, że winę ponosi lokator.

 

Pan Zbigniew – jak twierdzi – mieszka w bloku przy ulicy Andersa 7 od 1978 roku. Ale problemy z zaciekami na ścianach i suficie, oraz grzybem rozpoczęły się w roku 2002. I trwają do dziś. Według pana Zbigniewa Radomska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie interesuje się stanem mieszkania. - Nic ich nie rusza. Teraz pytam, co dalej z tym będzie? To odpowiadają, że będzie ocieplanie budynku i coś z tym zrobią. Czuję, że nie zrobią z tym nic – mówi lokator.
Z sugestiami pana Zbigniewa nie zgadza się Elżbieta Wielgosik, prezes Zarządu Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w której zasobach jest m. in. blok przy ulicy Andersa 7. Po naszej interwencji spółdzielnia przeprowadziła kontrolę w mieszkaniu pana Zbigniewa. - Pracownicy i inspektor i sprawdzili, że były stare ślady przecieków, zmurszałe. Pan stwierdził, że 9 lat w tym lokalu nie mieszka. Stwierdził także, że zalanie nastąpiło w 2015 roku i dostał z tego tytułu odszkodowanie – mówi Elżbieta Wielgosik, prezes Zarządu RSM w Radomiu.
Pan Zbigniew podczas naszej wizyty tymczasem opowiadał, że lokal użytkuje sam. Dodał, że grzyb, który pojawił się na ścianach, ma wpływ na stan jego zdrowia. - Głowa boli i czuję, że serce kołacze. Od momentu, w którym się zaczął grzyb na ścianach, serce zaczęło mnie boleć. Chodzę do lekarza i w szpitalu już kilka razy byłem na to serce – dodaje pan Zbigniew.
Prezes RSM tymczasem pokazuje protokół po kontroli, w którym
można przeczytać m.in. o braku nawiewników okiennych w lokalu. Ponadto pan Zbigniew – jak wynika z protokołu – mieszkanie odwiedza doraźnie, a nie użytkuje go w sposób ciągły. - Dbamy o członków naszej spółdzielni. W tej chwili na tym budynku kończy się termomodernizacja. Naprawiane są dach i elewacja. Gdyby ten pan zamieszkiwał w tym lokalu i normalnie go eksploatował, to dziś nie byłby w takim stanie – mówi Elżbieta Wielgosik.
Prezes Wielgosik deklaruje, że spółdzielnia spróbuje pomóc panu Zbigniewowi w doprowadzeniu jego mieszkania do porządku. Ale zaznacza jednocześnie, że to lokatorzy są przede wszystkim odpowiedzialni za stan swoich mieszkań.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Problem na Rybnej. „Woda zalewa nasze działki”

  Właściciele prywatnych ogródków działkowych przy ul. Rybnej oczekują od MZDiK utwardzenia kolejnego odcinka tej ulicy oraz wykonania odpływów na części już utwardzonej. „Kiedy pada deszcz, woda zalewa nasze działki” - skarżą się.

 • Opieszała przebudowa? Mieszkańcy narzekają

  Właściciele posesji przy ul. Galla Anonima w Radomiu skarżą się na zbyt opieszałą - ich zdaniem - przebudowę tej ulicy. Zarzucają wykonawcy bałagan, chaos i błędy w realizacji projektu.

 • Kłopotliwe sąsiedztwo. Kto zabezpieczy budynek?

  Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mariackiej mają kłopot z sąsiadującym z nimi opuszczonym budynkiem. Dają się im we znaki bezdomni i młodzież, która w opuszczonych mieszkaniach pije alkohol. Dochodzi do podpaleń, jest brud, są szczury. I nie ma sposobu, jak temu zaradzić.

 • Mieszkańcy proszą o naprawę ulicy

  Mieszkańcy z ulicy Kierzkowskiej w Radomiu oczekują od MZDiK dokończenia remontu tej ulicy. Remont miał zakończyć się w ubiegłym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej