Dzisiaj jest: 23 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Będzie nowy album o Radomiu. Konkurs fotograficzny

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Album o dwudziestoleciu międzywojennym w Radomiu, a także o Uliczce Tradycji, czyli imprezie, która przypomina ten czas wyda Rada Miejska w Radomiu. Wpływ na zawartość tym razem mogą mieć mieszkańcy, bo Resursa ogłasza konkurs fotograficzny. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane.

 

Uliczka Tradycji to sztandarowa impreza Resursy Obywatelskiej, która już od 9 lat promuje okres lata 20. i lat 30. XX wieku w Radomiu. We wrześniu odbędzie się kolejna, 10. już edycja. Ponieważ to jubileusz, to władze Resursy Obywatelskiej wpadły na pomysł, żeby towarzyszył mu okolicznościowy album, taki jakie wydaje Rada Miejska w Radomiu. Tym razem poświęcony Radomiowi z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Album ma być podzielony na dwie części. Cześć pierwsza będzie zarysem historycznym, odnoszącym się także do tematów podejmowanych na poprzednich Uliczkach Tradycji. - W 2009 roku opowiadaliśmy o policjantach i dzielnych stróżach prawa, w 2010 mówiliśmy o formacjach wojskowych, ze szczególnym uwzględnieniem historii 72 Pułku
Piechoty – przypomina Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej w Radomiu.
W kolejnych latach w ramach uliczek przypominano historię m.in. rzemiosła, szkolnictwa, restauracji, lotnictwa z okresu dwudziestolecia międzywojennego. To wszystko znajdzie się w części pierwszej nowego albumu. To, co będzie w drugiej jego części w dużej mierze zależeć będzie od mieszkańców. - Postanowiliśmy ogłosić konkurs fotograficzny dla wszystkich uczestników 9 poprzednich Uliczek Tradycji. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych fotografii z 9 poprzednich edycji - informuje Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej.
Zdjęcia na konkurs już można przesyłać. Mailowo na podany przez Resursę adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy uczestnik może złożyć do 3 prac konkursowych opatrzonych metryczkami. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Resursy. Konkurs trwa do 1 czerwca. Nadesłane fotografie oceni jury pod przewodnictwem znanego fotografa Wojciecha Stana. Sam album ma być wydany i promowany podczas jubileuszowej, 10 Uliczki Tradycji, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 września. W tym roku tematem wiodącym Uliczki ma być historia Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bądź aktywny czyli - Młodzież prezentuje swoje pasje w Resursie

  II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej zachęca młodzież do aktywności. Bo to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Przykładem są osoby, które swoje pasje zaprezentowały na cyklicznej imprezie w Resursie Obywatelskiej.

 • Prezydent Radomia i młodzi

  W Urzędzie Miejskim prezydent Radomia spotkał się z młodymi ludźmi działającymi w grupach artystycznych Resursy. Prezydent pytał, jakie oczekiwania mają młodzi i jak wyobrażają sobie przyszłość Radomia.

   

   

  To zespoły artystyczne działające w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. Teatr poszukiwań, grupa wokalna, grupa taneczna. Z młodymi ludźmi działającymi w tych formacjach spotkał się prezydent Radomia. Chciał podziękować za ich zaangażowanie w działalność kulturalną, m.in. w przygotowanie uliczki tradycji. - Byłem naprawdę pod wielkim wrażeniem waszych umiejętności i możliwości – chwalił młodych artystów prezydent.
  Jak podkreślają szefowie Resursy, placówka ma coraz mocniejszą estradę. I stopniowo rozszerza swoją działalność. - Cieszy nas bardzo, że tak dużo osób młodych przychodzi do nas do różnych kół zainteresowań, do grup artystycznych. Mamy grupę wokalną, mamy grupę teatralną, mamy dwa teatry, teatr dla dorosłych, Teatr Resursa, i Teatr Poszukiwań. Naprawdę sporo się u nas dzieje – mówi Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej.

  Ale to spotkanie stało się także okazją do rozmowy. Prezydent Radomia pytał młodych ludzi, jakie są ich oczekiwania wobec miasta. I padły bardzo ciekawe propozycje i pomysły. W R4esursie rusza teatr tańca. Pierwsze próby już się odbywają. Jego organizatorzy pytali, czy miasto może im w tym pomóc. Młodzież chwali system roweru miejskiego, ale oczekuje, że ilość stacji bazowych będzie rosła. Chcą także ożywienia starówki. - Rower miejski to projekt, który był dedykowany głównie młodym ludziom, więc cieszę się, że zyskał taką aprobatę. Jesteśmy gotowi ten projekt rozwijać. Dzisiejsze propozycje kolejnych lokalizacji stacji też są dla nas bardzo cenne. Jesteśmy też gotowi promować te wydarzenia, które są przygotowywane przez młodych, zdolnych radomian. - zapewnia Radosław Witkowski.

  Młodzi ludzie pytali także, czy miasto może pomóc w rozreklamowaniu charytatywnego przedstawienia, jakie odbędzie się w Resursie 8 grudnia. Pokazany zostanie wówczas spektakl Dyzma raz jeszcze. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na pomoc dla osób bezdomnych, głównie na zakup zimowych butów. Bilety na to przedstawienie można już kupować. Organizatorem akcji pomocy jest uczeń radomskiego gastronomika, Bartek Maślak. Wspiera go szkoła oraz Resursa Obywatelska.

   

 • Uliczka Tradycji na jubileusz

  Uliczka Tradycji tym razem będzie przypominać czasy i znaczenie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa trzy dni.

 • Spotkania z kulturą żydowską

  W sobotę uroczyste otwarcie Szlaku Pamięci Żydów Radomskich. Upamiętni on najważniejsze miejsca dla społeczności żydowskiej w naszym mieście. To główne wydarzenie tegorocznych Spotkań z Kulturą Żydowską Ślad. Ślad rusza już 3 sierpnia.

dami24 poleca

Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur -1°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur -3°C -8°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego