Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

Będzie nowy album o Radomiu. Konkurs fotograficzny

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Album o dwudziestoleciu międzywojennym w Radomiu, a także o Uliczce Tradycji, czyli imprezie, która przypomina ten czas wyda Rada Miejska w Radomiu. Wpływ na zawartość tym razem mogą mieć mieszkańcy, bo Resursa ogłasza konkurs fotograficzny. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane.

 

Uliczka Tradycji to sztandarowa impreza Resursy Obywatelskiej, która już od 9 lat promuje okres lata 20. i lat 30. XX wieku w Radomiu. We wrześniu odbędzie się kolejna, 10. już edycja. Ponieważ to jubileusz, to władze Resursy Obywatelskiej wpadły na pomysł, żeby towarzyszył mu okolicznościowy album, taki jakie wydaje Rada Miejska w Radomiu. Tym razem poświęcony Radomiowi z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Album ma być podzielony na dwie części. Cześć pierwsza będzie zarysem historycznym, odnoszącym się także do tematów podejmowanych na poprzednich Uliczkach Tradycji. - W 2009 roku opowiadaliśmy o policjantach i dzielnych stróżach prawa, w 2010 mówiliśmy o formacjach wojskowych, ze szczególnym uwzględnieniem historii 72 Pułku
Piechoty – przypomina Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej w Radomiu.
W kolejnych latach w ramach uliczek przypominano historię m.in. rzemiosła, szkolnictwa, restauracji, lotnictwa z okresu dwudziestolecia międzywojennego. To wszystko znajdzie się w części pierwszej nowego albumu. To, co będzie w drugiej jego części w dużej mierze zależeć będzie od mieszkańców. - Postanowiliśmy ogłosić konkurs fotograficzny dla wszystkich uczestników 9 poprzednich Uliczek Tradycji. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych fotografii z 9 poprzednich edycji - informuje Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej.
Zdjęcia na konkurs już można przesyłać. Mailowo na podany przez Resursę adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy uczestnik może złożyć do 3 prac konkursowych opatrzonych metryczkami. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Resursy. Konkurs trwa do 1 czerwca. Nadesłane fotografie oceni jury pod przewodnictwem znanego fotografa Wojciecha Stana. Sam album ma być wydany i promowany podczas jubileuszowej, 10 Uliczki Tradycji, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 września. W tym roku tematem wiodącym Uliczki ma być historia Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Uliczka Tradycji na jubileusz

  Uliczka Tradycji tym razem będzie przypominać czasy i znaczenie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa trzy dni.

 • Spotkania z kulturą żydowską

  W sobotę uroczyste otwarcie Szlaku Pamięci Żydów Radomskich. Upamiętni on najważniejsze miejsca dla społeczności żydowskiej w naszym mieście. To główne wydarzenie tegorocznych Spotkań z Kulturą Żydowską Ślad. Ślad rusza już 3 sierpnia.

 • Gimnazjum w Wierzbicy gra Moliera

  Komedię Moliera „Mieszczanin szlachcicem” w formie musicalu wystawili aktorzy amatorzy z Wierzbicy. Sala Resursy Obywatelskiej wypełniła się po brzegi.

 • Tłumy w poszukiwaniu Ducha Miasta

  Kolejna Anima Urbis za nami. Nocna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To okazja do tego, żeby w niecodzienny sposób dowiedzieć się więcej na temat mało znanych wydarzeń z historii Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

6°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Pochmurno 8°C 5°C

 • jutro

  Rain 6°C 0°C