Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Będzie nowy album o Radomiu. Konkurs fotograficzny

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Album o dwudziestoleciu międzywojennym w Radomiu, a także o Uliczce Tradycji, czyli imprezie, która przypomina ten czas wyda Rada Miejska w Radomiu. Wpływ na zawartość tym razem mogą mieć mieszkańcy, bo Resursa ogłasza konkurs fotograficzny. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane.

 

Uliczka Tradycji to sztandarowa impreza Resursy Obywatelskiej, która już od 9 lat promuje okres lata 20. i lat 30. XX wieku w Radomiu. We wrześniu odbędzie się kolejna, 10. już edycja. Ponieważ to jubileusz, to władze Resursy Obywatelskiej wpadły na pomysł, żeby towarzyszył mu okolicznościowy album, taki jakie wydaje Rada Miejska w Radomiu. Tym razem poświęcony Radomiowi z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Album ma być podzielony na dwie części. Cześć pierwsza będzie zarysem historycznym, odnoszącym się także do tematów podejmowanych na poprzednich Uliczkach Tradycji. - W 2009 roku opowiadaliśmy o policjantach i dzielnych stróżach prawa, w 2010 mówiliśmy o formacjach wojskowych, ze szczególnym uwzględnieniem historii 72 Pułku
Piechoty – przypomina Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej w Radomiu.
W kolejnych latach w ramach uliczek przypominano historię m.in. rzemiosła, szkolnictwa, restauracji, lotnictwa z okresu dwudziestolecia międzywojennego. To wszystko znajdzie się w części pierwszej nowego albumu. To, co będzie w drugiej jego części w dużej mierze zależeć będzie od mieszkańców. - Postanowiliśmy ogłosić konkurs fotograficzny dla wszystkich uczestników 9 poprzednich Uliczek Tradycji. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych fotografii z 9 poprzednich edycji - informuje Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej.
Zdjęcia na konkurs już można przesyłać. Mailowo na podany przez Resursę adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy uczestnik może złożyć do 3 prac konkursowych opatrzonych metryczkami. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Resursy. Konkurs trwa do 1 czerwca. Nadesłane fotografie oceni jury pod przewodnictwem znanego fotografa Wojciecha Stana. Sam album ma być wydany i promowany podczas jubileuszowej, 10 Uliczki Tradycji, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 września. W tym roku tematem wiodącym Uliczki ma być historia Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Benefis Róży Domańskiej

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • „Zapisy terroru” w radomskiej Resursie

  W radomskiej Resursie zaprezentowano najnowsze wydawnictwo z serii „Zapisy terroru”. Są to relacje ofiar okupacji hitlerowskiej w regionie radomskim. Książkę wydał Ośrodek Badań nas Totalitaryzmami.

 • „Skrzydła z szachownicą”. Wystawa modeli w Resursie

  Od środy w galerii Resursy Obywatelskiej czynna jest wystawa „Skrzydła z szachownicą”. Został zorganizowana z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W Resursie można obejrzeć modele samolotów, repliki mundurów, odznaczenia i broń. Organizatorem wystawy jest Klub Modelarsko - Historyczny Sokół.

 • Międzynarodowa dyskusja o nowelizacji ustawy

  „Szanse i zagrożenia” - pod takim tytułem odbył się panel dyskusyjny na temat nowelizacji ustawy o IPN. W dyskusji wzięły udział m.in. córki radomskich Żydów ocalałych z Holocaustu. Organizatorem debaty była Resursa Obywatelska.

dami24 poleca

Przewaga chmur

17°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 81%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 27°C 16°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 27°C 16°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej