Dzisiaj jest: 21 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Cztery gwiazdki wróciły do Radomia

środa, 19 kwiecień 2017 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomskie Centrum Informacji Turystycznej znów ma cztery gwiazdki. To najwyższa ocena w certyfikacji, którą prowadzi Polska Organizacja Turystyczna.

 

Centrum Informacji Turystycznej miało już wcześniej najwyższą ocenę, ale w końcówce ubiegłego roku utraciło trzy gwiazdki z posiadanych czterech. Nie oznaczało to, że radomski punkt obniżył jakość usług. Polska Organizacja Turystyczna znacznie zaostrzyła kryteria oceny. Chodzi głównie o oznakowanie dróg prowadzących do punktów informacji turystycznej. - Na dwie, trzy lub cztery gwiazdki konieczne jest oznakowanie dojazdu do punktu informacji turystycznej - wyjaśnia Iwona Majewska, przewodnicząca Komisji Certyfikacyjnej. - A tego w Radomiu zabrakło.

Po obniżeniu rankingu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpił do uzupełniania braków. - Radom jest w I lidze, jeśli chodzi o szybkość naprawienia sytuacji – zapewnia Iwona Majewska. - Przedstawiciele organizacji turystycznej przywieźli dziś do Radomia dobre wiadomości – dodaje Robert Dębicki, dyrektor MOSiR. Skoro znaki znalazły się w wyznaczonych miejscach to nic nie stało na przeszkodzie, aby MOSiR mógł uzyskać najwyższą ocenę. Iwona Majewska mogła wręczyć dyrektorowi Dębickiemu certyfikat z czterema gwiazdkami. Jak zdradziła przewodnicząca, ocenę komisji potwierdził pewien eksperyment.
- Jadąc do Radomia włączyłam GPS i bez trudu dojechałam do punktu informacji – podkreśla Iwona Majewska.

Nowością jest mapa Radomia, która znajduje się na ulicy Traugutta. Są na niej zaznaczone m.in. stacje wypożyczania rowerów miejskich. Obecny system certyfikacji punktów informacji turystycznej obowiązuje od 2011 roku. POT wprowadziła go na wzór francuski. Ocena jest dobrowolna. Na Mazowszu ocenie poddaje się prawie 30 punktów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Czysto

8°C

Radom

Czysto

Wilgotność: 79%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Częściowe zachmurzenie 20°C 7°C

  • jutro

    Częściowe zachmurzenie 23°C 7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej