Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Rekordowa liczba projektów w budżecie obywatelskim

czwartek, 20 kwiecień 2017 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 200 z ponad 350 zgłoszonych wniosków zostało dopuszczonych do głosowania w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pełną listę projektów poznamy 5 maja. Głosowanie rozpocznie się 15 maja.

 

Do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok zgłoszono ponad 350 projektów. To o ponad 70 projektów więcej niż na rok 2017. Najwięcej wniosków zgłoszono drogą elektroniczną. - To bardzo cieszy. To pokazuje, że radomianie przekonują się do Budżetu Obywatelskiego jako do narzędzia realizacji często tych małych, drobnych inwestycji wokół siebie. Budżet Obywatelski to także narzędzie do sięgania po pieniądze, które zwykle są nieosiągalne na pomysły nieco bardziej abstrakcyjne i bardziej oderwane od spraw codziennych – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Zgłoszone projekty analizowane były pod kątem merytorycznym, a później pod kątem możliwości ich realizacji. Sprawdzano m.in. czy ich wartość nie przekracza górnej granicy, określonej w zarządzeniu prezydenta oraz czy tereny, na których miałyby być realizowane poszczególne przedsięwzięcia mają uregulowany stan prawny. - Zespół opiniujący miał pełne ręce roboty. Pod głosowanie zostanie poddana rekordowa liczba projektów. W tej chwili jest około 200 projektów. Trwają jeszcze rozmowy z wnioskodawcami, żeby jak najwięcej wniosków zostało poddanych ocenie mieszkańców. Żeby nie odpadły na etapie oceny formalnej – dodaje Mateusz Tyczyński.

5 maja prezydent Radomia przedstawi pełną listę projektów, na które zainteresowani radomianie będą mogli oddać głos. Samo głosowanie rozpocznie się 15 maja i potrwa do 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 17 lipca. Podobnie jak w ubiegłym roku, na Budżet Obywatelski 2018 została przeznaczona kwota 4 milionów 800 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Niewielkie zachmurzenie

5°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 95%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Rain 8°C 3°C

  • jutro

    Niewielkie zachmurzenie 12°C 3°C