Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Święto 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego

piątek, 21 kwiecień 2017 13:58
Dział: Wiadomości
Autor 

42 Baza Lotnictwa Szkolnego obchodziła swoje święto. Z tej okazji były i nagrody pieniężne, i okolicznościowe urlopy. W tym roku przed jednostką m.in. Air Show oraz odtworzenie ośrodka w Nowym Mieście nad Pilicą.

 

Ze względu na niepewna pogodę uroczystości związane ze świętem jednostki odbyły się w jednym z hangarów. Dowódca uroczystości był pułkownik Robert Czubak. Dowódca radomskiej bazy, pułkownik pilot dyplomowany Jak Skowroń mówił m.in. o tym, jakie wyzwania stoją w tym roku przed jednostką. - W tym roku oprócz zadań wynikających z przeznaczenia naszej bazy, przed nami także wiele dodatkowych zadań, które będziemy realizować. Wśród nich jest zabezpieczenie w roli gospodarza kolejnej edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show oraz prace związane z reaktywacją lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą – wyliczał płk Jan Skowroń.
Życzenia żołnierzom i cywilnym pracownikom jednostki złozyli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele władz miasta.
Z okazji święta jednostki przyznane zostały nagrody pieniężne oraz okolicznościowe i dodatkowe urlopy.
42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu działa od stycznia 2011 roku. Ale jej tradycje, jak i tradycje radomskiego lotnictwa sięgają daleko w przeszłość. Powstała na bazie 2 Ośrodka Szkolenia Lotniczego oraz 1 Komendy Lotniska w Radomiu. Decyzją Ministra Obrony Narodowej święto jednostki obchodzone jest w kwietniu. 19 kwietnia 1932 roku Liga Ochrony Powietrznej przekazała lotnisko na Sadkowie Ministerstwu Spraw Wojskowych z przeznaczeniem na szkolenie pilotów wojskowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

12°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 54%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Słonecznie 25°C 10°C

  • jutro

    Słonecznie 18°C 5°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego