Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Zwolnienia w Fabryce Broni. Poseł Mordak interweniuje

wtorek, 13 czerwiec 2017 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Robert Mordak, poseł ugrupowania Kukiz'15 jest zaniepokojony zwolnieniem przez zarząd Fabryki Broni doświadczonych pracowników związanych m.in. z działem handlu. Poseł apeluje o wycofanie się z tej decyzji.

 

 

Poseł Robert Mordak nie ukrywa, że informacje o tym co dzieje się w Fabryce Broni, ma od samych pracowników fabryki. Chodzi o decyzję zarządu fabryki o zwolnieniu dwóch wieloletnich pracowników. - Po zmianie zarządu ten zarząd najpierw miał zamiar, a później zaczął zwalniać pracowników z dużym doświadczeniem, stażem i wiedzą – mówi
Robert Mordak, poseł Kukiz'15.

Chodzi o dwóch wieloletnich pracowników Fabryki Broni. Jednym z nich – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – jest Sebastian Babula, kierownik działu handlu i marketingu. Według posła Roberta Mordaka, zwolnienia są dużym zagrożeniem dla Fabryki Broni. - Tracony jest kapitał ludzki, który po przejściu na wolny rynek może zasilić konkurencyjne firmy i to nawet zagraniczne. Te firmy mogą wpłynąć ujemnie na produkcję broni strzeleckiej w Radomiu – uważa poseł Robert Mordak.

Prezes Fabryki Broni Adam Suliga nie chciał wypowiadać się szczegółowo w tej sprawie. - Nie chciałbym się na ten publicznie wypowiadać. Mogę powiedzieć, że były istotne powody – mówi
Adam Suliga.

Te istotne powody, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, związane są z działaniami Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Tej informacji oficjalnie nikt nam nie potwierdził.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

  To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej