Dzisiaj jest: 21 Listopada 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

11 tysięcy uczestników. Wygrały radomianki

sobota, 16 maj 2015 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Ogólnopolski sukces uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Radomianki zwyciężyły w I Ogólnopolskim Konkursie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

 

Radomski "Ekonomik" jako jedna z ponad 320 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce uczestniczył w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS". Projekt trwał od 2013 roku. - Nasza szkoła przystąpiła do tego projektu. Były przeprowadzone lekcje z ZUS, a później był konkurs – mówi Dorota Fudala-Borowska, nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Zwieńczeniem projektu był I Ogólnopolski Konkurs "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Weronika Skałbania, Aleksandra Walkiewicz i Katarzyna Markowska tworzyły reprezentację radomskiego "Ekonomika" w tym konkursie. - Niewątpliwie towarzyszył nam stres. Pytania wydawały nam się trudniejsze. Nie byłyśmy pewne czy dostaniemy się do drugiego etapu. Ale udało się. Miałyśmy wrażenie, że szło nam łatwiej. Być może pytania były łatwiejsze. Dostałyśmy się do trzeciego etapu i tam była już walka o ścisły finał – dzieli się wrażeniami Aleksandra Walkiewicz. Aby wygrać konkurs należało odpowiedzieć na jak największą liczbę z 44 pytań. - Dziewczyny są bardzo dobrymi uczennicami. Poświęciły dużo czasu by się przygotować do tego konkursu – dodaje Barbara Kozłowska, nauczycielka ZSE w Radomiu. Konkurs, w opinii wielu obserwatorów związanych z tematyką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, był trudny. - Słyszałam wypowiedzi m.in. pracowników ZUS z długoletnim stażem, którzy mówili, że oni by sobie z tym nie poradzili – mówi Wiesława Sadowska-Golka, rzecznik ZUS w Radomiu. Weronika, Aleksandra i Katarzyna zdobyły w finale 181 punktów na 207 możliwych. Ten wynik dał im zwycięstwo w gronie ponad 11 tysięcy uczniów z całej Polski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Przewaga chmur

0°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 81%

Wiatr: 32.19 km/h

  • dziś

    Przewaga chmur 0°C -2°C

  • jutro

    Częściowe zachmurzenie 1°C -4°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej