Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Radomscy pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

poniedziałek, 07 sierpień 2017 16:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczęła się 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej do Częstochowy. Pielgrzymi maszerują pod hasłem „Idźcie i głoście”. Pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia wejściem na Jasną Górę.

Radomskich pielgrzymów spotkaliśmy w Kowali. Tam miał miejsce pierwszy odpoczynek po ośmiokilometrowym marszu z Radomia. Wcześniej, około 30 parafialnych grup z Radomia, Kozienic i Białobrzegów, które tworzą dwie radomskie kolumny, uczestniczyło w mszy świętej inaugurującej 39. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej. - Czuje się radość. Smutek jest wtedy gdy pielgrzymka się kończy, a nie kiedy się zaczyna. Każdy dobrowolnie podejmuje ten trud pielgrzymowania i cieszę się, że 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej jest równie liczna jak poprzednie i jest tyle osób, które chcą tworzyć historię tej pielgrzymki – mówi ksiądz Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej wędruje na Jasną Górę pod hasłem „Idźcie i głoście”. - Hasło tegorocznej pielgrzymki już w zasadzie zrealizowaliśmy. Hasło brzmi „Idźcie i głoście”. Wyszliśmy, idziemy i głosimy przez modlitwę, przez śpiew właśnie tej radosnej wspólnoty między braćmi i siostrami. Głosimy, że dzięki wierze możemy przemieniać nie tylko siebie, ale również i ten świat – dodaje ksiądz Mirosław Kszczot.

Radomscy pątnicy w drodze do Częstochowy będą musieli przejść około 200 kilometrów. Średnio, dziennie pokonają 23 kilometry. - Trudów upałów się nie boimy bo ci, którzy wędrują już po raz kolejny doświadczyli w zasadzie każdej pogody. Wiedzą, że pielgrzymka ma także charakter pokutny – mówi ksiądz Mirosław Kszczot.

Radomska pielgrzymka to łącznie pięć kolumn z całej diecezji. Tak jest od roku 1992. 6 sierpnia wyruszyły także w drogę kolumny ze Skarżyska-Kamiennej i Starachowic. 9 sierpnia ruszy kolumna z Opoczna.

Pielgrzymka Diecezji Radomskiej należy od lat do najliczniejszych w Polsce. W ubiegłym roku na Jasną Górę przybyło ponad sześć tysięcy naszych pielgrzymów. Radomscy pątnicy dotrą do Częstochowy 13 sierpnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

17°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 56%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Miejscowe burze z piorunami 18°C 10°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 19°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej