Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Trwa spór między prezydentem a sekretarzem miasta

wtorek, 08 sierpień 2017 16:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia pozbawił Rafała Czajkowskiego nadzoru nad Wydziałem Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony oraz nad biurami prawnym i kontroli. To dalszy ciąg sporu pomiędzy prezydentem a sekretarzem miasta.

 

Decyzję o pozbawieniu Rafała Czajkowskiego części kompetencji prezydent Radosław Witkowski podjął w miniony czwartek. Rafał Czajkowski pismo informujące go o nowych obowiązkach otrzymał w poniedziałek, 7 sierpnia. Magistrat sytuację komentuje lakonicznie. - Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, to prezydent ustala kształt regulaminu organizacyjnego urzędu. Zapewniamy, że zmiany organizacyjne nie mają wpływu na bezpośrednią obsługę interesantów – mówi Katarzyna Piechota-Kaim z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Ale zdaniem Rafała Czajkowskiego, ta decyzja może skomplikować pracę. Zwłaszcza Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony. I zwłaszcza teraz, przed Air Show. - Komplikuje się w tym miesiącu, bo ja nie mówię, że nie jest to możliwe w miesiącach kolejnych. Ale ważny jest ten miesiąc. Dziś po raz ostatni spotykamy się w dużym gronie sztabu zarządzania kryzysowego. Kiedy rozliczamy się z kluczowych decyzji. Przypomnę tylko, że prezydent do tej pory nie był obecnym na żadnym posiedzeniu tego zespołu – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

Rafał Czajkowski został pozbawiony także nadzoru nad biurem prawnym i nad biurem kontroli. - Jeżeli mówimy o biurze prawnym, to faktycznie z punktu widzenia miasta nie ma znaczenia komu podlega biuro prawne w kontekście funkcjonowania miasta. Trzeba pamiętać jednak, że to biuro prawne prowadzi audyt ryczałtów telefonicznych. Jeżeli mówimy o biurze kontroli to dobrze, że prezydent będzie teraz odpowiadał na skargi mieszkańców – dodaje Rafał Czajkowski.

Decyzję o odsunięciu sekretarza miasta od części dotychczasowych zadań prezydent Radomia podjął po tym, jak Rafał Czajkowski skrytykował decyzję dotyczącą odwołania komendanta Straży Miejskiej. Prezydent Radosław Witkowski aktualnie przebywa na urlopie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

17°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 56%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Miejscowe burze z piorunami 18°C 10°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 19°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej