Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Kobieca inicjatywa zbiera podpisy

środa, 09 sierpień 2017 15:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Inicjatywa Kobieca włączyła się w akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Żeby ustawa trafiła do Sejmu, trzeba zebrać do końca września 100 tysięcy podpisów.

 

Projekt ustawy przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety 2017”. - Ona dotyczy przede wszystkim rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach, opieki okołoporodowej w szpitalach. Ponadto spraw kobiet dotyczących świadomego rodzicielstwa oraz dostępu do antykoncepcji, w tym antykoncepcji awaryjnej. Ta antykoncepcja od 22 lipca jest dostępna na receptę – mówi Katarzyna Kołodziejczyk z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety 2017” został zarejestrowany pod koniec lipca. Od samego początku komitet rozpoczął zbieranie podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. - Apelujemy szeroko do wszystkich radomian, którym nie są obojętne prawa kobiet i cała ta ustawa, o poparcie i podpisy – dodaje Katarzyna Kołodziejczyk.

Treść projektu ustawy jest dostępna na stronie ratujmykobiety.org.pl. - Harmonogram podamy niedługo na Facebooku. Można nas znaleźć pod adresem Radomska Inicjatywa Kobieca, OSK Radom. Tam podamy harmonogram naszych spotkań z państwem. Tam także są linki umożliwiające pobranie druków do zbierania podpisów pod tą ustawą – mówi Karolina Skowron z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

Żeby projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie trafił do Sejmu, trzeba zebrać do końca września 100 tysięcy podpisów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Pochmurno

17°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 56%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Miejscowe burze z piorunami 18°C 10°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 19°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej