Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 21 styczeń 2016 17:20

Większe bezpieczeństwo, większe utrudnienia

W Radomiu, podobnie jak i w innych miastach w Polsce, przybywa ogrodzonych bloków mieszkalnych i szlabanów blokujących wjazd na parkingi osiedlowe. Spółdzielnie i lokatorzy chronią swoje mienie, ale też i utrudniają dojazd do posesji służbom ratunkowym.

Komentarz

46-letni radomianin próbował na własną rękę zdjąć blokadę z koła swojego samochodu. Został przyłapany na gorącym uczynku.

Komentarz

środa, 20 styczeń 2016 17:13

Dyskusja o nowym podziale Mazowsza

„To absurd” - tak plany podziału województwa mazowieckiego przez Prawo i Sprawiedliwość komentuje marszałek Mazowsza Adam Struzik. Poseł PiS Marek Suski mówi o rozpoczęciu wstępnych prac dotyczących wydzielenia Warszawy.

Komentarz

środa, 20 styczeń 2016 16:55

Jaki mural? 11 pomysłów

Jedenaście prac wpłynęło na ogłoszony przez magistrat konkurs na projekt muralu upamiętniającego wydarzenia Czerwca’76. Mural ma powstać w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą protestu robotniczego.

Komentarz

wtorek, 19 styczeń 2016 16:19

Sesja o lotnisku później

Dopiero w drugiej połowie lutego odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej poświęcona lotnisku cywilnemu na Sadkowie. Powodem – jak mówi prezydent Radosław Witkowski – są prace nad programem naprawczym i biznesplanem dla lotniska.

Komentarz

Około 500 kierowców i 150 pieszych zostało ukaranych mandatami przez policję podczas akcji „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Niestety, wciąż wielu kierowców wyprzedza na przejściach dla pieszych. Niestety, także wielu pieszych przechodzi przez jezdnię w niedozwolonych miejscach.

Komentarz

poniedziałek, 18 styczeń 2016 19:06

Zwolnienia w PGZ. Grupa pozostanie w Radomiu?

Poseł PiS Wojciech Skurkiewicz zaprzecza informacjom, że siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostanie przeniesiona z Radomia do innego miasta. Część pracowników PGZ dostało wypowiedzenia. strong>

Komentarz

sobota, 16 styczeń 2016 16:05

Radomskie lotnisko najsłabsze w Polsce

Rośnie ruch pasażerski na polskich lotniskach. W roku 2015 lotniska w naszym kraju obsłużyły około 30 milionów pasażerów. Niestety najsłabiej w tej statystyce wypada lotnisko w Radomiu.

Komentarz

piątek, 15 styczeń 2016 17:16

Windy nieco później. Pod koniec stycznia

25 stycznia – jak deklarują Polskie Koleje Państwowe - zostaną uruchomione windy na radomskim dworcu. Windy są już po testach technicznych, ale PKP czeka jeszcze na odbiór certyfikatów wind z Transportowego Dozoru Technicznego.

Komentarz

piątek, 15 styczeń 2016 17:07

Budżet Obywatelski. Przyjmują wnioski

Do 24 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 4. edycja budżetu. Do wydania są 4 miliony 800 tysięcy złotych.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej