Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Wiadomości

W poniedziałek 11 czerwca odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej poświęcona między innymi przebudowie alei Wojska Polskiego. O zwołanie sesji wnioskował prezydent Radosław Witkowski, który chce prosić radnych o zgodę na przesunięcie w budżecie ponad 22 milionów złotych.

Komentarz

Co Za Jazda! do Studzianek Pancernych

piątek, 08 czerwiec 2018 16:53 Autor
W najbliższą niedzielę czeka nas kolejna wyprawa z cyklu Co Za Jazda!. Tym razem miłośnicy rowerowych wycieczek pojada do Studzianek Pancernych. Do przejechania będą mieli 50 kilometrów.

Komentarz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadeklarowała przekazanie ponad 20 milionów złotych na remont miejskiego odcinka krajowej trasy E7. O deklaracji generalnej dyrekcji poinformowali w piątek parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie zaapelowali do prezydenta Radomia o szybkie działanie w tej sprawie.

Komentarz

Spotkanie z historią w PG nr 3

piątek, 08 czerwiec 2018 16:51 Autor
Uczniowie klas drugich i trzecich Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu, zorganizowali w swojej szkole spotkanie z najnowszą historią Radomia. Temat spotkania była jak najbardziej na czasie: 42 rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec'76.

Komentarz

Internetowa sprzedaż biletów na tegoroczne Air Show, ruszyła w miniony czwartek. Po bilety ruszyli także miłośnicy lotnictwa wojskowego.

Komentarz

30 najcenniejszych dokumentów ze zbiorów Archiwum Państwowego w Radomiu - między innymi pergaminy z XIV wieku czy plakaty z czasów niemieckiej okupacji - można było zobaczyć na trwającej zaledwie kilka godzin wystawie, którą zorganizowano w budynku Archiwum. Dokumentu udostępniono z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

Komentarz

19 czerwca rozpocznie się budowa I odcinka trasy N-S. W czwartek prezydent Radosław Witkowski przekazał wykonawcy inwestycji symboliczną łopatę. Budowa ma potrwać do czerwca przyszłego roku.

Komentarz

Radomscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zażądali od prezydenta Radosława Witkowskiego odpowiedzi na 12 pytań oraz przekazania dokumentów dotyczących działalności Urzędu Miejskiego i miejskich spółek. To pierwsza tego typu kontrola parlamentarzystów PiS podczas kadencji obecnego prezydenta.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

17°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 56%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Miejscowe burze z piorunami 18°C 10°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 19°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej