Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Wiadomości

Czas na głosowanie

środa, 30 maj 2018 16:10 Autor
W najbliższy piątek, w Dzień Dziecka rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok. Na karcie do głosowania znalazła się rekordowa liczba 205 projektów. Do wydania jest 4 miliony 800 tysięcy złotych. Projekty szkolne, które budziły kontrowersje znalazły się w osobnym obszarze.

Komentarz

Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego. Inwestycja kosztowała 2 miliony 800 tysięcy złotych. Ostatnim etapem będzie odbiór skrzyżowania przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Komentarz

Po 3,5 miliona na Radomski Program Drogowy i układ komunikacyjny wokół Radomskiego Centrum Sportu. 250 tysięcy na zakup sztucznych nerek dla szpitala i 180 tysięcy na budowę placu zabaw dla przedszkola. Radni na ostatniej sesji zgodzili się na przesunięcia pieniędzy w budżecie miasta.

Komentarz

Rozpoczyna się kolejny w tym roku długi weekend. Nie tylko dla osób planujących w tych dniach wypoczynek, ale także dla policyjnej „drogówki”. W środę rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Ciało", która potrwa do niedzieli 3 czerwca.

Komentarz

Będą ulgi dla niepełnosprawnych

wtorek, 29 maj 2018 18:00 Autor
Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

Komentarz

Przypadek, ingerencja natury czy działania umyślne ? W maju doszło do dużych pożarów składowisk śmieci w kilku miastach w Polsce. Także w Radomiu. Sprawą zainteresowali się premier Mateusz Morawiecki, minister środowiska i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Komentarz

Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

Komentarz

W Radomiu uczczono 513 rocznicę uchwalenia Konstytucji Nihil Novi. Na skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej odbył się piknik historyczny, a na wiwat zagrzmiały radomskie działa.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

17°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 56%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Miejscowe burze z piorunami 18°C 10°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 19°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej