Dzisiaj jest: 24 Września 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Wiadomości

Warsztaty łączą pokolenia

czwartek, 31 sierpień 2017 16:10 Autor
Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr rozpoczyna cykl warsztatów dla mieszkańców Radomia. To kolejny etap projektu pod tytułem „ Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”.

Komentarz

Uczniowie podstawówek otrzymają darmowe podręczniki. Niektórzy nowe, inni - książki z poprzednich lat. Rodzice dzieci uczęszczających do szkół ponadpodstawowych, także z zerówek muszą skompletować zestaw książek we własnym zakresie. W księgarniach na razie ruch niewielki.

Komentarz

Trwa naprawianie szkód wyrządzonych na cmentarzu przy ul. Limanowskiego przez niedzielną nawałnicę. Szkody są duże. Burza połamała drzewa, które z kolei uszkodziły mur cmentarny i zniszczyły wiele grobów.

Komentarz

Nazwy ulic w Radomiu zmienione

wtorek, 29 sierpień 2017 16:58 Autor
Radomscy radni zdecydowali o zmianie nazw 9 ulic w mieście. To efekt obowiązującej ustawy o zakazie propagowania komunizmu poprzez m.in. nazwy ulic. Oficjalna nazwę otrzymał także plac przez Urzędem Miejskim.

Komentarz

Dyskusja poniżej poziomu? Emocje na sesji.

wtorek, 29 sierpień 2017 16:49 Autor
Poniedziałkowa sesja Rady Miejskiej była pierwszą po wakacyjnej przerwie. I trwała bardzo długo. Może zmęczenie spowodowało, że była też pełna emocji, które znajdowały ujście w – momentami – żartobliwych, a momentami mało parlamentarnych wypowiedziach.

Komentarz

39 dzieci znalazło już w tym roku schronienie w placówkach opieki całkowitej ze względu na to, że ich rodzice byli pijani. W ostatni czasie problem się nasilił – alarmuje dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej i apeluje do rodziców i opiekunów: nie pijcie!

Komentarz

Air Show 2017: udane i bardzo bezpieczne

poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:16 Autor
Bardzo udane, wyjątkowo spokojne i bezpieczne – tak podsumowują tegoroczne pokazy Air Show w Radomiu ich organizatorzy. Według wstępnych szacunków obejrzało je ok. 170 tysięcy osób.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Niewielkie zachmurzenie

13°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

  • dziś

    Rain 14°C 11°C

  • jutro

    Miejscowe opady 15°C 10°C