Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Wiadomości

Resor nauki wezwał rektora radomskiego uniwersytetu do „natychmiastowego złożenia wyjaśnień”, na jakiej podstawie rektor dokonaną przez ministerstwo ocenę uczelni nazwał „przekrętem”. Ta ocena dla radomskiego uniwersytetu wypadła bardzo źle.

Komentarz

Bezpłatne wykrywanie nowotworów na Józefowie

czwartek, 26 październik 2017 15:53 Autor
Szpital na Józefowie w Radomiu rozpoczyna realizację programu „Zapobiegaj i działaj z głową”. Program polega na wczesnym wykrywaniu nowotworów głowy i szyi. Program będzie realizowany przez 3 lata.

Komentarz

Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

czwartek, 26 październik 2017 15:50 Autor
To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

Komentarz

Na jednej z posesji w Mirowie Nowym (pow. szydłowiecki) znalezione zostały zwłoki zaginionego kilka dni temu 22-letniego mężczyzny. Ciało było zakopane płytko pod ziemią. Policja podejrzewa zabójstwo.

Komentarz

Niecałą godzinę trwała rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Radomiu dotycząca wygaszenia mandatu prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu. Sąd sprawę odroczył bo pełnomocnik prezydenta profesor Michał Królikowski wystąpił o wyłączenie sędziego przewodniczącego i zwrócił także uwagę na to, że termin tej rozprawy został wyznaczony z pominięciem kolejności wpływu wniosków do sądu.

Komentarz

Samorządowcy komentują decyzję sądu

środa, 25 październik 2017 17:16 Autor
Po decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o odroczeniu rozprawy dotyczącej wygaszenia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego, poprosiliśmy radomskich samorządowców o ich komentarz do tej decyzji.

Komentarz

Kolejny tragiczny wypadek na torach

wtorek, 24 październik 2017 15:13 Autor
W Trablicach pod kołami pociągu zginął we wtorek rano 60-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej to samobójstwo. Kolejne w ciągu ostatni dni.

Komentarz

Projekt przygotowany przez warszawską pracownię BDR Architekci wygrał konkurs na opracowanie kolumbarium na cmentarzu na Firleju. Budowa kolumbarium rozpocznie się w 2019 roku.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • dziś

    Pochmurno 8°C 3°C

  • jutro

    Przewaga chmur 8°C 2°C