PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Na co zwrócić uwagę, gdy decydujesz się na wybór domu do 70 m2?

Dom jednorodzinny z wygodnym miejscem do odpoczynku na świeżym powietrzu, zielonym ogrodem i kolorowymi rabatami to marzenie wielu przyszłych Inwestorów.

Różnorodność gotowych projektów domów jest olbrzymia, ale decydując się na ten jedyny, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby domowników, uwarunkowania działki, przepisy lokalnego prawa oraz dostępny budżet. Projekty Pracowni ARCHON+ odpowiadają rozmaitym wymaganiom Klientów dzięki bogatemu portfolio, zróżnicowanemu pod względem stylu, powierzchni zabudowy, liczby pokoi czy kondygnacji. Dużą popularnością cieszą się projekty małych domów, w tym projekty do 70 m2 powierzchni zabudowy, które będzie można realizować bez pozwolenia na budowę.

1200x900__Dom_w_lipiennikach

 

Zmiany w Prawie budowlanym - domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę.

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na projekty domów do 70 m2, mają możliwość skorzystać z uproszczonej procedury zgłoszenia budowy i bardzo szybko rozpocząć realizację swojej inwestycji, między innymi przy dodatkowym założeniu, że dom nie posiada więcej niż dwie kondygnacje. Do budowy takiego domu będzie można przystąpić od razu po doręczeniu organowi administracyjnemu zgłoszenia budowy, które będzie także zawierać: oświadczenie, że planowana budowa jest prowadzona w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, że Inwestor przyjmuje odpowiedzialność za kierowanie budową w przypadku, gdy nie ustanowi kierownika budowy oraz oświadczenie, że dokumentacja dołączona do zgłoszenia jest kompletna. Zmiany przepisów w Prawie budowlanym znoszą więc obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę dla domów do 70 m2 powierzchni zabudowy oraz zezwalają na prowadzenie inwestycji bez konieczności ustanawiania kierownika budowy oraz bez prowadzenia dziennika budowy.

1200x900_Dom_w_kosaccach_NA

Mały dom, duże możliwości. Jaki powinien być projekt małego domu?

Projekt małego domu powinien być dobrze przemyślany, dlatego przed jego zakupem warto poświęcić czas na wybranie sprawdzonego biura projektowego, które ma duże doświadczenie oraz sprzyja Klientowi w zakresie wprowadzania zmian, służących jeszcze lepszemu dopasowaniu projektu do potrzeb domowników. Gotowe projekty małych domów Pracowni ARCHON+ cechują się sprawdzonymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, które w maksymalny sposób wykorzystują dostępną przestrzeń. Co więcej, dzięki odpowiedniej zgodzie dołączonej do zakupionego projektu, wprowadzanie niewielkich, standardowych zmian i modyfikacji w projektach typowych na etapie adaptacji jest możliwe.

Dom powinien być dla domowników miejscem, w którym czują się bezpiecznie, mogą się zrelaksować, ma służyć komfortowemu i rodzinnemu spędzaniu czasu, ale także umożliwiać zaciszny, indywidualny odpoczynek. Warto więc zastanowić się nad jego układem funkcjonalnym oraz liczbą pomieszczeń i odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania: Czy strefa dzienna domu ma składać się z otwartego salonu z jadalnią, wyspą i kuchnią, czy może kuchnia i jadalnia powinny być wyraźnie wyodrębnione? Czy niezbędny jest dla nas dodatkowy pokój? Czy łazienka na parterze powinna posiadać prysznic, a może wystarczy nam sama toaleta? Czy potrzebujemy dodatkowe pomieszczenia takie jak garderoba, czy pralnia? A może przemyślane rozplanowanie dużych szaf wnękowych okaże się strzałem w dziesiątkę? Trzeba również mieć na uwadze, że istotną częścią projektu domu jest wygodny taras, który powiększa przestrzeń dzienną domu, jest miejscem relaksu i zachętą do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 1200x900_Dom_w_lucernie_10 

Zalety płynące z posiadania małego domu. Mały dom w cenie mieszkania?

Inwestor, decydując się na projekt domu, wybiera styl, liczbę jego kondygnacji, pokoi, układ funkcjonalny, może też zdecydować o posiadaniu garażu, często realizując wszystkie swoje marzenia o domu idealnym. Oprócz przestrzeni, przyrody oraz swobody, zdecydowana większość układów funkcjonalnych domu posiada ułatwiające życie oraz organizację obowiązków domowych pomieszczenia gospodarcze, jak pralnia czy spiżarnia, bardzo rzadko dostępne w mieszkaniach. Dom jednorodzinny to też samodzielny budynek zarządzany przez jego właściciela, eliminujący opłaty administracyjne np. czynsz. Niewielki, ale własny dom zapewnia spokój i komfort spędzania czasu, a często koszty jego budowy oscylują w granicach kupna średniej wielkości mieszkania w bloku.

Artykuł Sponsorowany, 04 listopad 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu