PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Święto Telewizji - niespodzianki dla naszych widzów

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Telewizji. Telewizja Dami włącza się w światowe obchody tego dnia i z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych widzów niespodzianki.

Szklany ekran” codziennie przyciąga miliony Polaków. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, w ubiegłym roku statystyczny Polak każdego dnia spędził przed telewizorem średnio 4 godziny, 17 minut i 8 sekund. W porównaniu do 2017 roku czas ten skrócił się o 1 minutę i 24 sekundy, a 2016 - o 4 minuty i 37 sekund. Chociaż średni czas oglądalność telewizji spada, to wciąć i tak telewizja, jako medium króluje. Ale czy wiemy jakie są początki telewizji?

Światowy Dzień Telewizji obchodzimy co roku 21 listopada. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i upamiętnia obrady pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyło się w Nowym Jorku w 1996 roku.

Obchody są okazją do przybliżenia historii telewizji i możliwości jakie ze sobą niesie oraz jaki wywiera wpływ na życie społeczeństwa, przyczyniając się do postępu i poprawy warunków życia wszystkich ludzi na świecie, a także okazją do omówienia zagrożeń, jakie wiążą się z jej oglądalnością.

Telewizja Dami, której pierwszy program lokalny został uruchomiony w lutym 1992 roku, postanowiła w tym roku włączyć się w światowe obchody Dni Telewizji. Z tej okazji dla swoich widzów przygotowaliśmy niespodzianki, do rozdania mamy pięć zestawów gadżetów ufundowanych przez CUK Ubezpieczenia. W skład każdego zestawu wchodzą: pendrive, powerbank, skrobaczka, ładowarka, kubek termiczny, a do każdego zestawu zaproszenie na dużą pizzę ufundowane przez „We love pizza”. Ponadto ufundowana została nagroda specjalna – karta podarunkowa od Prezentu Marzeń.

Po szczegóły zapraszamy do oglądania TV Dami, dziś (21 listopada) o godz. 17.20

***
Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku odbyła się 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja telewizyjna w kolorze. Twórcą obu wynalazków był John Logie Baird. Prawdziwą popularność telewizja uzyskała po II wojnie światowej. Według danych szwajcarskiego departamentu poczty w 1960 r. było na świecie zarejestrowanych ok. 86 mln odbiorników telewizyjnych. W 1989 roku w Japonii uruchomiono pierwszą na świecie telewizję wysokiej rozdzielczości (HDTV) pod nazwami MUSE oraz Hi-Vision.

 

kos, 21 listopad 2019
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu